Straipsniai - 2014

RENGINYJE KALBĖTA APIE PREKYBOS ŽMONĖMIS PROBLEMATIKĄ ("REGIONUNAUJIENOS.LT", 2014-12-16)

Lietuvos Caritas kartu su Amerikos ambasada Lietuvoje vykdo prevencinį projektą „Prekybos žmonėmis problematika pasienio regionuose“. Pirmasis šio projekto renginys surengtas Pagėgių savivaldybėje, tema „Prekybos žmonėmis problematika ir tarpžinybinis bendradarbiavimas Pagėgių krašte“.
Šią diskusiją pasveikino Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas V.Stanišauskas, taip pat apskrities policijos kapelionas kun. G.Lengvinas. Pagėgių socialinę situaciją, atskirties grupių problematiką, didelį poreikį tarpžinybiniam bendradarbiavimui aptarė Pagėgių savivaldybės socialinės paramos skyriaus vyr.  specialistė I. Kentrienė. M.Tubutis, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus vyresnysis tyrėjas,  trumpai apžvelgė krašto kriminogeninę situaciją, pasidžiaugdamas, jog  aukos, išnaudotos prekeivių žmonėmis, vis drąsiau ryžtasi prabilti apie savo skriaudėjus ir bendradarbiauti su policija.
Po pertraukos kalbėjusi Pagėgių Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistė V.Ivanauskienė  diskusijos dalyvius pakvietė kartu paieškoti atsakymų į labai svarbų klausimą – kaip apsaugoti nepilnamečius nuo prekeivių žmonėmis? Specialistė trumpai išanalizavo kelis nepilnamečių pardavimo į užsienį atvejus, pažymėdama, kad , deja,dėlnei vieno iš jų nebuvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Kai tyrimai nepradedami arba eigoje nutraukiami  – tai neigiamai veikia vietos bendruomenę, o nusikaltėlius “įkvepia” naujiems nusikaltimams.
Diskusijos pabaigoje  Lietuvos Caritas darbuotoja Tauragės skyriuje  K.Remeikytė  pristatė jaunos moters, nuolat vežtos daryti nusikaltimus į D.Britaniją, atvejo studiją.  Patirta labai ankstyvame amžiuje seksualinė prievarta iš šeimos nario,  vėliau sekę prekeivių žmonėmis fiziniai ir psichologiniai kankinimai nepalaužė jaunuolės. Šiandien ji, padedama specialistų ir pareigūnų, liudija prieš grupę „kietų” , bet kokį žmoniškumą praradusių veikėjų grupę, taip gal būt išgelbėdama kitas būsimas jų aukas.
Dėkojame už šį tikrai įdomų, nelengvą susitikimą visiems jame dalyvavusiems, už atvirumą ieškant problemų priežasčių.  Ačiū Pagėgių viešosios bibliotekos darbuotojoms. svetingai  priėmusias šį renginį.
Publikuota 2014 m. gruodžio 16 d. https://www.regionunaujienos.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *