Straipsniai - 2016

VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centre prevencinė akcija „Atsargiai – prekyba žmonėmis” („www.facebook.com”, 2016-03-17)

Prekyba žmonėmis dažnai yra vadinama XXI amžiaus tragedija. Šiandieną tai yra viena pelningiausių nusikalstamo verslo sričių, atnešanti kas metus milijoninį pelną. Dar labiau bauginanti mintis yra ta, kad dažniausiai į prekybos žmonėmis pinkles patenka labiausiai socialiai pažeidžiamos visuomenės grupės, t.y. moterys, vaikai ir jauni žmonės. Dar didesnį susirūpinimą kelia tai, kad prekybos moterimis aukomis dažniausiai tampa labai jaunos moterys ir merginos. 
VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centre š.m. kovo 17 d. Lietuvos Carito Panevėžio regiono socialinė darbuotoja Monika Murnikaitė ir Panevėžio apygardos vyriausioji prokurorė Nida Grunskienė vedė paskaitą „Atsargiai – prekyba žmonėmis“. Paskaitoje dalyvavo I-II kurso higieninės kosmetikos ir kirpėjų specialybių merginos bei 9-10 klasių mokinės.
Paskaitoje merginoms buvo pateikiama informacija: Kas tai yra prekyba žmonėmis? ; Kaip patenkama į prekybos žmonėmis tinklą?; Kokios žmonių grupės dažniausiai tampa aukomis?; Kaip apsisaugoti, kad netapti prekybos žmonėmis auka? Lektorės pasidalino savo darbo patirtimi, susijusia su prekyba žmonėmis, su kokiomis kliūtimis dažniausiai susiduria gelbstint auką, pakliuvusią į bėdą. Paskaitos metu vyko filmo „Skausmo kapitonas“ peržiūra, diskusijos.

Dėmesio!

Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.

Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją. Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Publikuota: 2016-03-17, https://www.facebook.com/media/set/set=a.705377032936953.1073742044.209278879213440&type=3