Straipsniai - 2021

„Vlantana Norge“ dirbę lietuviai džiaugiasi pergale – 52 vairuotojams priteista beveik 2 mln. eurų („www.lrt.lt”, 2021-07-05)

Norvegijoje baigta nagrinėti civilinė byla prieš lietuviško kapitalo bankrutuojančią įmonę „Vlantana Norge“. Teismas nusprendė, kad įmonė ir jos vadovas turės išmokėti rekordinę 1965061,21 eurų kompensaciją 52 vairuotojams, skelbia Norvegijos žiniasklaidai.

Teismas, įvertinęs byloje esančius įrodymus, patvirtino, kad „Vlantana Norge“ sukčiavo naudojant fiktyvius darbo laiko apskaitos žiniaraščius.

52 vairuotojai kaltino įmonę nesumokėjus 1,5 mln. eurų atlyginimų. Tuo metu pati įmonė tokius kaltinimus vadino provokacija, siekiant apšmeižti bendrovę ir formuoti neigiamą nuomonę.

Į žiniasklaidos akiratį Norvegijoje veikusi ir apie 200 darbuotojų turėjusi lietuviško kapitalo įmonė „Vlantana Norge“ pateko dar 2019 m. rudenį. Tada du įmonės darbuotojai kaltino darbdavį dėl neteisėto atleidimo iš darbo, klastotų darbo laiko apskaitos žiniaraščių ir kitų pažeidimų. Tą kartą įmonė su prieš ją stojusiais darbuotojais pasirašė taikos sutartį ir sumokėjo jiems 209 tūkst. eurų kompensaciją.

Dėl vėliau vykusių įvairių institucijų patikrinimų ir Norvegijos darbo inspekcijos tarnybos rastų pažeidimų dalis įmonės klientų dėl reputacinės žalos atsisakė jos paslaugų. Vėliau įmonei dėl darbo taisyklių pažeidimų Norvegijoje buvo panaikinta veiklos licencija ir pradėtas bankroto procesas.

„Vlantana Norge“ buvo įsteigta 2012 m. Norvegijoje, turėjo filialą ir Lietuvoje, jis yra likviduotas. Bendrovė per akcininkus yra susijusi su viena didžiausių Lietuvos pervežimo įmonių „Vlantana“.

Vienas iš „Vlantanos“ akcininkų V. Stončius jaunesnysis LRT Tyrimų skyriui yra nurodęs, kad pagrindinis „Vlantana Norge“ akcininkas yra jo tėvas – Vladas Stončius, o įmonė „Vlantana Norge“ yra savarankiška uždaroji akcinė bendrovė, įsteigta Norvegijoje.

Dėmesio!

Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.

Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją. Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Publikuota: 2021-07-05, https://www.lrt.lt/naujienos/verslas/4/1445660/vlantana-norge-dirbe-lietuviai-dziaugiasi-pergale-52-vairuotojams-priteista-beveik-2-mln-euru?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR1kTgOX3K3Vcmn979rC6dKm_yxMqL9YmiDnvS4k4NCmfY0FcMWNkQafxTE#Echobox=1625513642