Naujienos

Vergovė Kėdainių mieste - 2021-02-17

Vergovė Kėdainių mieste, romų šeimos ūkyje.
18-metis vaikų globos namų auklėtinis, įstaigose gyvenęs nuo pat vienerių metų, kai neteko mamos, Kauno apylinkės teisme išgirdo nuosprendį savo „šeimininkams” – sutuoktinių pora, auginanti būrį savo vaikų, buvo pripažinti kaltais dėl išnaudojimo priverstiniam darbui.
Vaikinas lankėsi minėtoje šeimoje jau seniai – dar nepilnametis nuolat bėgdavęs iš globos įstaigų, kur, jo žodžiais, jį skriaudė, o „svetinga” pora jį užjausdavusi.
„Aš taip norėjau turėti artimuosius, žmones, su kuriais galėčiau bendrauti” – mums aiškino lengvą protinį atsilikimą turintis jaunuolis.
Naujai atrasti „artimieji” godžiai įsikibo į savo auką – vaikinas buvo paverstas darbiniu gyvuliu, nuolat mušamas, terorizuojamas, iš jo atimti asmens dokumentai, buvo vežamas elgetauti prie „Mega” prekybos centro Kaune, iš jo sąskaitos pavogtos santaupos, našlaičio įsikūrimo išmoka.
Tik lemtingas susitikimas su Jurbarko komisariato pareigūnu nutraukė šį bjaurų išnaudojimą – apklausinėdamas sulaikytą jaunuolį dėl vagystės iš parduotuvės, operatyvininkas įsigilino į jo istoriją, suprato, jog prieš save mato prekybos žmonėmis auką.
Susisiekęs su mumis ir specializuotais kriminalistais, pareigūnas Ovidijus išgelbėjo šį bejėgį žmogų, šiandien turime ir apkaltinamąjį nuosprendį byloje.
Tiesa, tas nuosprendis labai skystas, išnaudotojai gavo lygtines 1 m. ir 2 m. bausmes, jas skundžiame, bet visada būsime dėkingos Jums, Ovidijau, už parodytą atjautą!