Naujienos

VDI padeda statybininkams iš Ukrainos - 2021-06-16

Šiandien sėkminga kova prieš prekeivius žmonėmis ir išnaudotojus remiasi stipriu partnerių tinklu, ypač valstybiniame sektoriuje.
Norime pasidalinti žinia apie Darbo inspekcijoje dirbantį specializuotą inspektorių Justą Valaskevičių, kurio dėka ši galinga, bet nevykdanti ikiteisminių tyrimų įstaiga vis akyliau atpažįsta grubų migrantų darbinį išnaudojimą, jo sąsajas su prekyba žmonėmis.
Buvo nustatyta, jog Kaune, vykdydama Vytauto Didžiojo karo muziejaus pastatų renovaciją, vietinė statybų firma naudojosi nelegaliu Ukrainos piliečių darbu – oficialiai jų neįdarbino, atlyginimus mokėjo „vokelyje”, mėnesinis atlyginimas siekė 150 eurų …
Dar daugiau – statybininkai gyveno pačiame objekte, kur nebuvo tam jokių sąlygų, buvo palikti be maisto. Beje, rangovo firma žinojo apie šią situaciją.
Galima tik įsivaizduoti migrantų neviltį ir bevaises pastangas karantino metu ištrūkti ir susirasti ką geriau, jei jie tik po pusmečio apsisprendė netylėti ir pranešti darbo inspekcijai apie vykstantį išnaudojimą.
Ir būtent atkaklaus darbo inspektoriaus Justo dėka paaiškėjo, jog statybininkai iš Ukrainos neegzistuoja nei Migracijos departamento, nei Užimtumo tarnybos failuose.
Džiaugiamės, jog vyrams pavyko gauti pinigines kompensacijas, nesąžiningi darbdaviai nubausti, bet pikta, kad net ir tokių valstybinės reikšmės objektų renovavimas vyksta išnaudojant pažeidžiamus migrantus.