Straipsniai - 2018

VAIKŲ DĖMESYS PREKYBAI ŽMONĖMIS („MARIJAMPOLĖ.LT”, 2018-01-13)

2018 m. sausio 10 d. viešbutyje „Mercury” salėje susirinko miesto moksleiviai, vaikų globos įstaigos auklėtiniai, jų mokytojai, savivaldybės tarnautojai, VšĮ „Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro” (KOPŽI) darbuotojos – vyko piešinių konkurso „SOS – prekyba žmonėmis!” laureatų pasveikinimas, apdovanojimai.

Susirinkusius sveikino miesto Tarybos narys, daug dėmesio skiriantis savivaldybės pastangų prieš prekybą žmonėmis koordinavimui J. Grabauskas, socialinių tarnybų vadovės D.Pankauskienė ir R.Brazauskienė, KOPŽI vadovė K.Mišinienė. Konkurse dalyvavo ir įtaigius, brandžius piešinius jam skyrė neabejingi jaunuoliai, jie įdėmiai klausėsi ir jiems skirtų Marijampolės AVPK Kriminalinės policijos 3 sk. vadovo L.Sinkevičiaus žodžių apie tai, jog reikia likti neabejingais, reaguoti, pastebėti šalia mūsų vykstančius blogus dalykus, o nukentėjus – drąsiai kreiptis ir bendradarbiauti su teisėsauga.

KOPŽI atstovės pasidžiaugė, jog Marijampolės savivaldybė 2017 metais skyrė finansavimą prekybos žmonėmis prevencijai, taigi buvo galima surengti specialistų mokymus, treilerio Ekspozicija ant ratų reisus po miestą ir jo apylinkes, piešinių konkursą. Negalime ramiai stebėti, kaip nusikaltėliai ieško vis naujų aukų, traukia pažeidžiamus vyrus, moteris, vaikus į savo pražūtingus tinklus – turime tam duoti atkirtį
Dėmesio!
Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.
Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją.
Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.
Autorius Viešųjų ryšių tarnyba