Naujienos

Vaiko prievartautojas nesijautė kaltas - 2021-07-24

Suaugęs vyras vidury dienos nugirdė mažametę ir vėliau santykiavo su ja.
Kiek daug šiai 9-metei ir jos šeimai teko iškentėti, bet tikriausiai niekas dėl to nesirinks į protesto akcijas, nepuls tobulinti teisės aktų (kad ir dėl Seksualinių nusikaltėlių prieš vaikus negimusio registro), labai gaila.
Šioje istorijoje atkreipėme dėmesį, jog vyras ne tik atliko pasibaisėtinus veiksmus, bet ir neprisipažino, nė kiek nesijautė kaltas.
Teismas atmetė prievartautojo skundą, paliko galioti 6 metų įkalinimo bausmę, priteistą ieškinį.
Pasisakė ir ekspertai, įspėję, jog ateis laikas ir mergaitė suvoks, kaip su ja buvo pasielgta, tad traumai mažinti reikia nenutrūkstamos psichologų pagalbos.
Kitas mus neraminantis momentas yra tai, jog aukų broliai ar seserys, kurie, deja, neretai yra išnaudojimo tiesioginiai ar netiesioginiai liudytojai, taip pat yra nukentėję ir privalo gauti kvalifikuotą pagalbą.
Galima tik įsivaizduoti, kokia nevaikiška našta prislėgė šios mergaitės broliuką, taip ir likusį nepastebėtą visoje įvykių, tyrimų, teismų sumaištyje.
Suaugusieji tikisi, jog vaikas viską pamirš, o gal nieko ir nesuprato…
Žinome, jog regionuose labai sunku yra gauti traumos specialistų pagalbą, bet atvejo vadybininkai turėtų pasistengti, neatsitraukti.
Juk vaikų gyvenimai tik prasideda.