2011 m. vykdyta prevencinė kampanija

UŽSIENIEČIAI VYRAI GRIEŽTAI PERSPĖJAMI "EUROBASKET 2011" METU KAUNE NEPIRKTI MOTERŲ ("15MIN.LT", 2011-09-14)

Krepšinio čempionato dienomis turistų susibūrimų vietose Kaune buvo iškabinti plakatai, dalijamos skrajutės, informuojančios, jog mūsų šalyje prostitucija nelegali, už perkamas sekso paslaugas baudžiami ir klientai.
Lietuvos „Caritas“ kartu su Dingusių žmonių šeimų paramos centru Europos krepšinio čempionato metu vykdo prevencinę akciją, kurios tikslas – informuoti atvykusius užsienio sirgalius apie Lietuvos įstatymus, reglamentuojančius prekybą žmonėmis ir ypač prostituciją.
„Daugelis užsieniečių nežino, kad prostitucija Lietuvoje yra draudžiama, o už sekso paslaugų pirkimą yra baudžiama“, – sakė Lietuvos „Carito“ socialinė darbuotoja Jolita Juškevičienė.
Skrajutės, perspėjančios apie teisinę atsakomybę už sekso paslaugų pirkimą, dalijamos Kauno oro uoste Karmėlavoje, sirgalių palapinių miestelyje prie VII forto, Stoties rajone.
Tokios pat prostitucijos užkardymo akcijos vyko ir kituose į čempionato maršrutą įtrauktuose Lietuvos miestuose: Panevėžyje, Vilniuje, Alytuje, Klaipėdoje.
J.Juškevičienė sakė, jog policija kol kas neužfiksavo prostitucijos atvejų čempionato metu, tačiau Lietuvos „Carito“ darbuotojams liudininkai pasakojo, jog užsieniečiai turistai ne kartą klausė, kur Lietuvoje galima pirkti moterų, kur yra legalūs arba nelegalūs viešnamiai.
„Deja, Vakaruose gajus stereotipas, jog Lietuvoje, kaip ir visoje Rytų Europoje, yra daug pigiai parsiduodančių moterų“, – apgailestavo J.Juškevičienė.
Artūras Jančys
Publikuota 2011 m. rugsėjo 14 d. www.15min.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *