Naujienos

Tyrimą nutraukti nesudėtinga - 2020-05-16

Tyrimą nutraukti nesudėtinga – galimi prostitucijos organizatoriai viską neigia, pavartai jų telefonus – nieko nerandi, bendraamžis pasako, tai kad ji melagė – viskas, lengva širdimi konstatuoji, kad nieko ten ir nebuvo.

Tegu neįsižeidžia gerbiama teisėsauga, bet tokio lygio tyrimams atlikti tikriausiai nereikia nė vidurinės mokyklos baigti.

Nuo 14 metų paauglė pradėjusi „eiti per rankas”, ji yra pasakojusi, jog „atvyksti, o ten 10 – 15 suaugusių vyrų laukia”, tėvai, draugai kalba apie nuolat pasirodančias mašinas, apie tai, jog visi kaime žino, kad „ji miega su vyrais už pinigus”, internete dalinamasi nepilnametės lytinių organų nuotraukomis – ką artimieji, atsakingos tarnybos į tai?

Kaltų, išskyrus pačią jaunuolę, čia nėra. Ir jau tikrai niekas neieškos tų suaugusių vyrų ir moterų, siuntusių sekso pirkėjus pas nepilnametę, pačių seksą su vaikais mėgstančių ratuotų prievartautojų – nors viskas vyko liudininkų akivaizdoje.

Apgailėtina situacija, tačiau šiandien minimame regione nei teisėsaugoje, prokuratūroje, nei socialinėse tarnybose nematome nepakantumo tokioms prekybos vaikais apraiškoms, atkaklaus siekio išsiaiškinti įvykius, patraukti atsakomybėn kaltininkus, ieškoti kitų panašiai išnaudojamų vaikų, organizuoti efektyvią pagalbą jiems.