Naujienos

Teismas palaiko ugnegiasį – sutenerį - 2021-05-23

Laikome rankose LAT nutartį, kuria atmetamas prekybos žmonėmis aukos skundas prostitucijos tinklo organizavimo Kaune byloje.
Mūsų centras nukentėjusiam vyrui visą ikiteisminio tyrimo laiką, teismų metu teikė socialinę pagalbą, saugų būstą, rūpinomės jo teisiniu atstovavimu.
Gerai matėme šio nukentėjusio nuo prekybos žmonėmis asmens pažeidžiamumą – buvęs benamis, turintis tam tikrus suvokimo sutrikimus, išnaudojimo metu jis klusniai vykdė nuteistojo reikalavimus.
Pastarasis gyrėsi, kad šis yra jo tarsi naminis gyvūnėlis, kurį jis kartą sudaužęs geležine armatūra.
Todėl tikrai yra apmaudu skaityti teisėjų žodžius, atmetant aukos skundą kaip nepagrįstą, akcentuojant jog jis visai neblogai gyvenęs savo „boso” pašonėje, sočiai valgęs, gražiai rengęsis…
Ir jau visai yra nesuprantama gerbiamų teisėjų besaikis nuteistojo dorybių akcentavimas, minimas jo gailėjimasis dėl „klystkelių”.
Tačiau pirmos instancijos teismo nuosprendyje yra teigiama atvirkščiai – aukos atžvilgiu nuteistasis nėra išreiškęs jokio apgailestavimo, neprisipažinęs dėl jo išnaudojimo!
Kitas prekeivio žmonėmis užtarėjas yra Kauno Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios rektorius – jo teismui pateikta nuteistojo charakteristika taip pat pilna pagyrų „aktyviam ir uoliam katalikui A.Č”.
Paradoksalu, jog būtent šis kunigas nuolat rodo susirūpinimą prekyba žmonėmis Lietuvoje – ar reikia suprasti, kad suteneriavimas, prostitucijos tinklo organizavimas vis tik nėra taip jau blogai ir suderinama su „paslaugiu tarnavimu bendruomenėje”?
Apgailestaujame, kad net ir nuteisti prekeiviai žmonėmis turi palaikymą ir užtarimą, o jų aukos vargsta vienatvėje ir sunkioje kasdienėje kovoje už būvį.