Straipsniai - 2022

Teisiami atrakcionų savininkai dėl grupės darbininkų Palangoje išnaudojimo („www.palangostiltas.lt”, 2022-01-17)

Antradienį Klaipėdos apygardos teisme pradėta nagrinėti prekybos žmonėmis byla. Joje kaltinimai pateikti 3 Čekijos piliečiams, atrakcionų savininkams, išnaudojusiems 2019 m. Palangoje grupę Lenkijos ir Čekijos darbininkų. Prokurorai kaltina čekų šeimą naudojus prieš pažeidžiamus, nuo jų priklausomus žmones fizinį ir psichologinį smurtą, vertus dirbti ir gyventi nežmoniškomis, į vergiją panašiomis sąlygomis, atėmus asmens dokumentus.

Teisiami atrakcionų savininkai kaltės nepripažįsta, juos gina 3 advokatai.

Šiame skaudžiame, visuomenę papiktinusiame atvejyje reikia pažymėti, jog teisėsaugos dėmesys buvo atkreiptas dėka neabejingų, pilietiškų liudininkų, kurie pranešė policijai apie atrakcionų savininkų žiaurų elgesį su pasamdytais darbininkais.

Palangos komisariato pareigūnai sureagavo žaibiškai, nedvejodami, ačiū jiems!

Nukentėjusieji teisinę, psichologinę pagalbą gavo Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centre, kur juos nukreipė tyrimą pradėję pareigūnai.

 

Dėmesio!

Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.

Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją. Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Publikuota: 2022-01-17, https://www.palangostiltas.lt/pradeta+nagrineti+prekybos+zmonemis+byla+del+,7,2,13474.html