Straipsniai - 2017

TAURAGĖS SKYRIUJE PREVENCINĖ AKCIJA „STABDYKIME PREKYBĄ ŽMONĖMIS SAVO KRAŠTE“ („LDB.LT”, 2017-06-12)

2017-06-08 Tauragės teritorinės darbo biržos Tauragės skyriuje buvo vykdoma „Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu“ centro prevencinė akcija „Stabdykime prekybą žmonėmis savo krašte!“

Akcijos metu „Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu“ centro socialinė darbuotoja Ž. Morkūnaitė darbo biržos darbuotojams papasakojo apie prekybos žmonėmis formas, kokie asmenys, kokiais būdais tampa prekybos žmonėmis aukomis bei kaip nuo to apsisaugoti.

Vėliau „Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu“ centro socialinės darbuotojos – Ž. Morkūnaitė ir B. Tsitsishvili bei Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnė J. Sadauskytė kalbino darbo biržoje apsilankiusius asmenis, teiravosi ką jie žino apie prekybą žmonėmis, ar teko su tuo susidurti, kokios mintys kyla išgirdus teiginį „prekyba žmonėmis“. Asmenys buvo informuojami, kur galima kreiptis pagalbos bei kokia pagalba suteikiama tapus prekybos žmonėmis auka ar pažįstant/įtariant esant tokį asmenį.

Šios akcijos metu darbo biržos darbuotojai ir darbo biržoje besilankę asmenys turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su prekybos žmonėmis problema, jos mastais bei pabendrauti su šioje srityje dirbančiais specialistais. Aptartas tolimesnis bendradarbiavimas organizuojant darbo ieškantiems asmenims tikslinius informacinius susirinkimus Tauragės, Jurbarko ir Šilalės skyriuose.
Dėmesio!
Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.
Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją.
Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.
Publikuota: 2017m. Birželio 12d.,