Straipsniai - 2016

Tauragės apskrityje jaunimo darbo centre prevencinė paskaita („www.facebook.com”, 2016-03-15)

Kovo 15 dieną Tauragės teritorinėje darbo biržoje Jaunimo darbo centre lankėsi Lietuvos Carito programos „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms” Tauragės apskrities socialinė darbuotoja Ona Krenciūtė, kuri supažindino su ypač opia problema šiandieniniame pasaulyje – prekyba žmonėmis.

Specialistė prevencinės paskaitos metu pristatė prekybos žmonėmis formas, tokias kaip: konsumacija, WEB modeliai, prostitucija, vergiškas darbas, elgetavimas. Pateikė iš praktikos istorijų, alternatyvių pavyzdžių kaip verbuotojai asmenis įtraukia į prekybos žmonėmis tinklą.

Taip pat, specialistė pabrėžė, kad verbuotojams negalioja jokios taisyklės – jie nežiūri lyties, amžiaus, išsilavinimo, todėl specialistė ragino būti atsargiems ir patiems kurtis šviesią ateitį Lietuvoje.

 

Dėmesio!

Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.

Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją. Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Publikuota: 2016-03-15, https://www.facebook.com/JDCTauragesapskrityje/