Straipsniai - 2016

Tauragėje diskutuota apie prekybos žmonėmis reiškinius bei tykančius pavojus („www.taurage.lt”, 2016-11-24)

Lietuvos Caritas su įvairiomis institucijomis ėmėsi bendrų iniciatyvų vienytis prieš prekybą žmonėmis Lietuvoje. Lapkričio 24 dieną  Tauragės rajono savivaldybės didžiojoje salėje vyko susitikimas, kuriame policijos pareigūnai, socialiniai darbuotojai ir vaikų teisių specialistai kalbėjo  apie sėkmes ir iššūkius sunkioje kovoje prieš prekeivius žmonėmis.

Susitikimo dalyvius pasveikino Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Raimonda Žvynakienė, Antikorupcijos komisijos narys Kęstutis Vaičaitis, pakvietę kovai prieš prekybą žmonėmis veikti bendromis jėgomis ir įvardiję šį reiškinį kaip naują vergovės formą visuomenėje. Suvienyti  jėgas prieš prekybą žmonėmis kvietė ir akciją „Nepirk vogtų daiktų“ bei kitas vykdomas prevencines veiklas pristačiusi Lietuvos Carito Tauragėje atstovė Ona Krenciūte.

Visi dalyviai pripažino, kad prekybos žmonėmis reiškinys Lietuvoje vis dar klesti, nepaisant didelių pastangų kovojant su juo. Ilgą laiką Lietuvoje prekyba žmonėmis buvo siejama tik su seksualiniu išnaudojimu. Tačiau pastaruoju metu vis dažniau akcentuojamos ir kitos prekybos žmonėmis formos – fiktyvios santuokos, išnaudojimas nusikalstamoms veikoms atlikti, vergiškas darbas, ir kita. Todėl labai svarbu, kad specialistai, kurie gali tiesiogiai susidurti su tokiais atvejais, mokėtų tuos atvejus identifikuoti ir padėti tokiems žmonėms.

Ar žinai, kad:

PREKYBA ŽMONĖMIS – vienas sunkiausių ir pelningiausių organizuotų nusikaltimų;

– Vagystėms IŠNAUDOJAMI labiausiai pažeidžiami mūsų visuomenės nariai;

– Pirkdamas vogtas prekes, TU palaikai prekybą žmonėmis – NEPIRK VOGTOS PREKĖS!

SOS PAGALBOS SKAMBUTIS  8 – 679 61617. Veikia visą parą!

www.anti-trafficking.lt

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas- Pasitikėjimo telefonas 8- 446 61 952; 112

 

 

Dėmesio!

Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.

Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją. Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Publikuota: 2016-11-24, http://www.taurage.lt/go.php/lit/Taurageje–diskutuota-apie-prekybos-zmonemis-reiskinius-bei-tykancius-pavojus