Straipsniai - 2016

Švietėjiško – prevencinio pobūdžio paskaitos „SOS – prekyba žmonėmis” („www.ktm.lt”, 2016-12-03)

Lapkričio mėnesį Klaipėdos turizmo mokykloje ir bendrabutyje vyko švietėjiško-prevencinio pobūdžio paskaitos  „SOS – Prekyba žmonėmis“, kurias vedė Lietuvos Carito programos „Pagalbos prostitucijos ir prekybos žmonėmis“ socialinė darbuotoja Žavinta Širvydaitė.
Lektorė aiškino mokiniams, kokių atsargumo priemonių reikia imtis prieš  išvykstant į užsienį, kaip nepatekti į prekeivių rankas.
Paaiškino, kad skelbimų, kuriuose siūlomas darbas, būna patikimų, tačiau yra ir tokių, kuriuose tyčia viskas aprašoma neaiškiai.
Kartais pasiūlymą, gautą iš gero draugo ar giminaičio, reikia nuodugniai apsvarstyti. Aptarė realių situacijų pavyzdžių, tokių kaip pažįstamo pasiūlymas padirbėti užsienyje, kuris tampa neatlygintina vergove, išnaudojimu seksualinių paslaugų versle  ar dar blogiau  – priverstine donoryste.
Patarė būti ypač atsargiems  bendraujant su internetiniais draugais ir aklai netikėti kas sakoma.

Dėmesio!

Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.

Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją. Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Publikuota: 2016-12-03, http://ktm.lt/svietejisko-prevencinio-pobudzio-paskaitos-sos-prekyba-zmonemis/