Naujienos

Sudėtingi atvejai - 2020-09-11

Dėl nepradėtų ar nutrauktų ikiteisminių tyrimų seksualinės prievartos atvejais.
Savo praktikoje matėme keletą mergaičių ir moterų, kurios akinamos pykčio ar stumiamos baimės melavo apie patirtą prievartą; keliolika moterų ir vyrų, turinčių rimtų psichologinių sutrikimų ir įsivaizdavusių, jog tam tikrose situacijose jais buvo pasinaudota.
Ir – daugybę suaugusių ir vaikų, kurių balsai buvo neišgirsti, kurių skriaudėjai tebevaikšto laisvi, nes „pritrūko įrodymų”, „niekas nepatvirtino aukos žodžių” ir pan.
Kartu su kolegomis teikiame pagalbą atvejyje, kur ankstyvos vaikystės traumos sukūrė neįtikėtinus dėmesio troškimo mechanizmus, faktiškai žmogus gyvena su nuostata – tikėk manimi arba nusižudysiu.
Ir žudosi. Nes periodiškai atsiduria pagalbos tarnybose su fantasmagoriškomis išnaudojimo istorijomis, kurias anksčiau ar vėliau paneigia vietos teisėsauga.
Tai tikrai labai retas atvejis, laikantis mus ir teisėsaugą savotiškais įkaitais, jam suprasti reikia gilių vaikų psichologijos, psichiatrijos žinių.
Net su tomis žiniomis niekada negali būti tikras, ar teisingai supranti – kai tau pasakoja prievartavimo detales, siunčia sumušimų nuotraukas, matai žalojimosi randus „nes manimi niekas netiki, aš nebegaliu daugiau”…
Bet mūsų vargai yra visiškas niekis palyginti su tuo, kaip sunku yra gyventi, rasti pusiausvyrą šiai kažkada šeimos atstumtai mergaitei.