Straipsniai - 2011

SU VIEŠNIA IŠ ŠVEDIJOS – APIE PREKYBOS ŽMONĖMIS PROBLEMĄ ("ETAPLIUS.LT", 2011-11-10)

Savivaldybėje apsilankiusi Švedijos sostinės Stoholmo savivaldybės socialinė darbuotoja Ulrika Paleus domėjosi apie pagalbą prostitucijos bei prekybos žmonėmis aukoms. Viešnia, lydima projekto “Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms” koordinatorės Kristinos Mišinienės, susitiko su Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininku Gintaru Karalevičiumi, Administracijos direktoriaus pavaduotoju Viktoru Strups, Socialinės paramos skyriaus, Šiaulių “Caritas” organizacijos atstovėmis.

Švedė pasakojo, jog didėjant emigracijai didėja ir minėta problema. Ji pusę savo laiko dirba Stoholmo savivaldybėje, o kitą pusę – policijoje. Bandydama padėti iš Lietuvos atvykusioms ir nukentėjusioms moterims, ji susidūrė su tuo, jog dalis moterų nori grįžti į savo šalį, tačiau baiminasi dėl savo saugumo. Lankydamasi Vilniaus, Kauno, Šiaulių savivaldybėse socialinė darbuotoja iš Švedijos domėjosi, kaip mūsų šalyje dirbama su prekybos žmonėmis aukomis.

Susitikimo dalyviai kalbėjo, jog mūsų šalyje ši veikla palikta nevyriausybinėms organizacijoms ir nėra sistemiškai koordinuojama. Kalbėta, jog mieste būtina sudaryti tarpžinybinę grupę, kuri derintų savo veiksmus bei spręstų konkrečias situacijas.

G. Karalevičius pasiūlė pasikviesti į Šiaulius Vidaus reikalų ministerijos darbuotojus, atsakingus už “Pagalbos prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms” programos vykdymą ir ieškoti bendradarbiavimo.

“Vienai savivaldybei rasti problemos sprendimus gali būti sudėtinga. Grįžusi iš svetimos šalies nukentėjusi moteris gali bijoti susidorojimo ir nesiryžti gyventi savivaldybėje, kurioje gyveno. Tada reikia jai rasti pagalbą kitame mieste”, – pritarė direktoriaus pavaduotojas V. Strups.

Anot “Caritas” atstovės Marijonos Puidokienės, Šiauliuose kasmet pagalbos kreipiasi 20-25 moterys, nukentėjusios nuo prekiautojų žmonėmis.Publikuota 2011 m. lapkričio 10 d., www.etaplius.lt