Straipsniai - 2016

Šilalėje vykdyta akcija „Nepirk vogtų daiktų” („taurage.policija.lt”, 2016-11-15)

Metų pradžioje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės drauge su Lietuvos Carito Tauragėje atstove vykdė akciją „Nepirk vogtų daiktų“. Praėjusios savaitės pabaigoje akcija organizuota ir Šilalėje.

Bendruomenės pareigūnė drauge su Carito atstove, lankydamos įvairias Šilalėje esančias parduotuves, siekė paskatinti miesto gyventojus ir privačių prekybos centrų administracijas atkreipti dėmesį į vogtų daiktų prekybą ir neprisidėti prie jų pirkimo bei pardavimo. Akcijos organizatorės pardavėjų klausė, iš kur atvežamos prekės, kokia jų paklausa, ar pasitaiko tokių atvejų, kuomet į parduotuves atvyksta asmenys, siūlantys iš jų įsigyti vogtų daiktų.

Pareigūnai pažymi, kad neretai Lietuvoje pardavinėjami vogti daiktai gaunami iš užsienyje nusikalstamoms veikoms išnaudojamų asmenų. Būtent dėl to, kad kuo daugiau gyventojų žinotų apie šią problemą, prevencinės priemonės metu akcijos organizatorės dalino informacinius lankstinukus, kuriuose buvo rašoma apie prekybos žmonėmis aukas – kaip jas atpažinti ir kur kreiptis, jei ir Jūs tapote šios nusikalstamos veikos auka.

Siekiant užkirsti kelią prekybai žmonėmis ir vogtų daiktų realizavimui, labai svarbus ne tik tarpinstitucinis bendradarbiavimas, bet ir visuomenės geranoriškumus bei pagalba.

Pareigūnai ragina gyventojus nebūti abejingais ir turint informacijos apie galimai vogtų daiktų prekybą apie tai pranešti:

Policijos budėtojų telefonu (8 446) 20 270;
Anoniminiu policijos pasitikėjimo telefonu (8 446) 61 952;
Bendruoju pagalbos telefonu 112.

 

Dėmesio!

Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.

Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją. Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Publikuota: 2016-11-15, http://www.taurage.policija.lt/lt/naujienos/silaleje_vykdyta_akcija_nepirk_vogtu_daiktu.html