Straipsniai - 2022

Šiaulių pareigūnai demaskavo narkotikų kontrabandininkus, kvaišalų gabenimui išnaudojusius socialiai pažeidžiamus žmones („siauliai.policija.lrv.lt”, 2022-05-30)

Šiaulių apskrities policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo pareigūnai, vadovaujami Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroro, baigė tirti baudžiamąją bylą, kurios tyrimas truko net ketverius metus. Nusikalstamos veikos organizatoriai buvo lietuviai, jos vykdytojai ir nukentėjusieji – taip pat lietuviai, o nusikalstamumo mastas – tarptautinis. Kaltinimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti, jų kontrabandos, prekybos žmonėmis, pelnymosi iš kito asmens prostitucijos, melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą ir disponavimo suklastotu dokumentu pareikšti 5 asmenims – Šiaulių, Tauragės ir Telšių gyventojams.

Tyrimo metu nustatyta, kad 2017 metų pavasarį minėti kaltinamieji, gimę 1996 m., 1988 m., 1971 m., 1977 m., 1983 m.) verbavo socialiai pažeidžiamus asmenis nusikalstamai veikai vykdyti – narkotinių medžiagų gabenimui į užsienį. Kvaišalai buvo gabenami į Islandiją asmens gyvybei pavojingu būdu – užverbuotų asmenų skrandyje.

Įtariama, kad kaltinamieji, naudodamiesi jaunuolių bloga materialine padėtimi, socialinių įgūdžių stoka bei apgaulingai žadėdami didelį piniginį atlygį, užverbavo tris asmenis – dvi 23 metų merginas ir 21 metų vaikiną, minėtai nusikalstamai veikai vykdyti. Jiems buvo žadamas atlyginimas nuo pergabentų plastmasinių rutuliukų su juose supakuotu kokainu skaičiaus. Užverbuotieji savo skrandžiuose gabeno nuo 40 iki 150 tokių rutuliukų. Atlygis turėjo siekti 2000 tūkstančius ir daugiau eurų. Deja, tai buvo tik pažadai. Realiai narkotikų gabentojai gavo tik keletą šimtų eurų. Atvykusius Į Islandiją juos pasitikdavo tuo metu šioje šalyje gyvenęs vienas kaltinamųjų. Jam ir būdavo perduodamos narkotinės medžiagos.

Viena kaltinamųjų įtariama dar ir pelnymusi ir iš kito asmens prostitucijos. Surinkta duomenų, kad ji kurį laiką pas ją gyvenusiai radviliškietei per skelbimus internete surasdavo lytinių paslaugų pageidaujančių klientų, susitardavo su jais dėl užmokesčio ir susitikimo vietos.

2017 metų gruodį visiems kaltinamiesiems buvo skirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas. Šiuo metu jiems suėmimas pakeistas į kitas kardomąsias priemones, nesusijusias su laisvės atėmimu.

Greitu laiku jiems teks stoti prieš teismą ir išklausyti nuosprendžio už padarytas nusikalstamas veikas.

 

Dėmesio!

Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.

Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją. Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Publikuota: 2022-05-30, https://siauliai.policija.lrv.lt/lt/naujienos/siauliu-pareigunai-demaskavo-narkotiku-kontrabandininkus-kvaisalu-gabenimui-isnaudojusius-socialiai-pazeidziamus-zmones?fbclid=IwAR17RdXC_MmL_KOFgeE-h7G-ifwoM9xrTigUfzzj5vLDN4mjnRM_eS_r7iE&fs=e&s=cl