Naujienos

Seksualinė prievarta prieš garbaus amžiaus senolę - 2021-04-14

Utenos apylinkės teismas išnagrinėjo Anykščių regioną sukrėtusią (norime tuo tikėti) bylą – 20-metis vaikinas 6 val. ryto įsilaužė į 84 metų senolės namus vienkiemyje ir ją išžagino.
Teikėme pagalbą labai išsigandusiai, išgyvenusiai dideles fizines ir dvasines kančias garbingo amžiaus moteriai ir, nors pats teisinis procesas šį kartą nebuvo sudėtingas, prievartautojas prisipažino iš karto, tačiau šis atvejis it lakmuso popierėlis parodė paslaugų kokybę regione, bendruomenės požiūrį į tokius nusikaltimus.
Atvykę radome senolę be psichologinės ir ginekologinės pagalbos, drebančią iš baimės dėl naujo užpuolimo – tačiau kaimas nuomonę turėjo tvirtą, „ji pati ten viską pradėjo…”, „gaila vaikinuko ir jo šeimos…”
Ir tik paprašius įsikišti rajono savivaldybei, aprimo pletkai ir buvo rimčiau susirūpinta senolės sveikata bei galimybe gyventi toliau vienai.
Įstrigo ir „nuotykis” su privačia praktika užsiimančia ginekologe, kuriai atvežėme negaluojančią moterį – supratusi, kokio nusikaltimo auka ši yra tapusi, gražiu baltu chalatu pasidabusi specialistė išprašė mus ir užsirakino, „žinau aš tokius atvejus, paskiau po teismus užtampys”.
Byla laimėta, tačiau patirtys nedžiuginančios.