Straipsniai - 2017

RENGINYS „KOVA SU PREKYBA ŽMONĖMIS IR IŠNAUDOJIMU” ( „VERSLAS.KAUNAS.LM.LT”, 2017-05-23)

2017 m. gegužės 23 dieną vyko renginys „Kova su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu“. KOPŽI centro lektorė Paulina Alesiūtė kvalifikuotai, remdamasi tikrais įvykiais aktualia tema kalbėjosi su SK-6, SV-6, F-6, AK-6 grupių, devintos ir dešimtos gimnazijos klasių mokiniais.

Prekybos žmonėmis formos, su tuo susijęs psichologinis ir fizinis smurtas, rizikos faktoriai, lemiantys, kad žmonės pakliūva į nelegalia veikla besiverčiančiųjų pinkles, verbavimo būdai, visuomenės sukurti mitai, susiję su prekyba žmonėmis, apsisaugojimo būdai – visa ši informacija mokiniams labai svarbi. Tai rodė ir mokinių lektorei užduodami klausimai. Visuomenės sveikatos specialistės Valės Cinelienės iniciatyva vykusiame renginyje dalyvavo ne tik mokiniai, bet ir mokytojai, socialinė pedagogė Nijolė Eglė Ganusauskienė keletą svarbių mokiniams minčių pateikė renginio pabaigoje. Galime didžiuotis savo mokyklos mokiniais, kurie supranta, kokia aktuali prekybos žmonėmis problema, kad žinios ir informacija gali užkirsti kelią nusikaltimams.
Dėmesio!
Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.
Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją.
Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.
Autorius: J. Balnienė