Straipsniai - 2015

RASEINIUOSE PAGALBA PROSTITUCIJOS IR PREKYBOS ŽMONĖMIS AUKOMS ("MANORASEINIAI.LT" 2015-09-25)

Šiandien, rugsėjo 25 dieną Raseinių Žemaičio aikštėje vieši Lietuvos „Caritas“ organizuota socialinė akcija „Ekspozicija ant ratų“.

Kaip portalui manoRaseiniai.lt sakė mūsų mieste apsilankiusios prevencijos programos koordinatorė Erika Panova ir socialinė darbuotoja Vaida Matusevičiūtė, praėjusių metų spalį, minint Tarptautinę kovos su prekyba žmonėmis dieną, prasidėjusios akcijos „Ekspozicija ant ratų“ tikslas – parodyti visuomenei, kokia „apčiuopiama“, reali yra prekyba žmonėmis. Šia ekspozicija siekiama ne tik įspėti, bet ir paskatinti mūsų žmones nelikti abejingiems, žinoti, kur ir kaip kreiptis pagalbos. Merginos pasakojo, kad yra buvęs ne vienas atvejis, kai Raseiniuose dingę žmonės parduoti ir išnaudojami.

Su šia socialine akcija Lietuvos „Caritas“ aplankė jau daugiau kaip 20 šalies miestų ir kaimų.Į Raseinius ši ekspozicija atvyko pirmą kartą.

Specialiai įrengtame treileryje yra rekonstruotos seksualinio ir darbinio išnaudojimo aukų gyvenimo sąlygos, jų gyvenimo nelaisvėje žiauri kasdienybė.

„Mes teikiame pagalbą asmenims, nukentėjusiems Lietuvoje ir už jos ribų nuo seksualinės prievartos, įvairių prekybos žmonėmis formų – prostitucijos, prievartinio darbo, išnaudojimo nusikalstamoms veikoms, fiktyvių santuokų, elgetavimo“, – kalbėjo E. Panova. Mergina pasakojo, kad yra nutikę atvejų, kai žmonės apžiūrėję ekspoziciją išdrįso papasakoti apie savo, bei artimųjų patirtą siaubą.

Akcijoje dalyvavusios programos „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ socialinės darbuotojos diskutavo su apsilankiusiais raseiniečiais, kvietė išreikšti savo įspūdžius ir raštu. Sulaukta tikrai stiprių atsiliepimų: „Siaubas, baisu. Žmogus – daiktas. Sunku ir įsivaizduoti išgyvenusiųjų pojūčius“, „Saugokim vieni kitus, būkim budrūs visose situacijose“, „Labai slogūs įspūdžiai. Net nežinojau, kad viskas taip arti..“

Su šia socialine akcija Lietuvos „Caritas“ atstovės ruošiasi apsilankyti kuo daugiau šalies miestų ir kaimų. Jos dėkoja aukojusiems praeiviams, kurių aukos padės įrengtai ekspozicijai riedėti vis toliau.

Publikuota 2015m. Rugsėjo 25 d. http://manoraseiniai.lt