Straipsniai - 2017

PREVENCINĖJE PASKAITOJE: APIE PREKYBĄ ŽMONĖMIS („KAUPA.LT”, 2017-05-02)

Balandžio 28 d. Karaliaus Mindaugo PMC Kosmetikos skyriaus 11 klasės mokinių tikybos pamokoje viešėjo Lietuvos „Carito“ programos „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ socialinė darbuotoja Kauno regione Vaida Matusevičiūtė.
Prevencinės paskaitos metu V. Matusevičiūtė pateikė daug naudingos informacijos Centro mokinėms apie apie prekybos žmonėmis formas bei verbavimo būdus. Moksleivės išgirdo konkrečių aukų istorijas, sužinojo, kaip veikia verbuotojai ir džiaugėsi, kad jas ši informacija pasiekė. Aptarti būdai, kaip atsilaikyti viliojantiems pasiūlymams užsidirbti užsienyje, išlikti atsparioms ir netapti preke.
Pasirodo, prekybos žmonėmis problema itin aktuali dabartiniame  pasaulyje, nes vis labiau auga migruojančių  žmonių skaičius, kurie ieško geresnio gyvenimo svetur. Nesaugiausia visuomenės grupė – jaunimas, kurie dažnai pakliūva į prekybos žmonėmis pinkles. Egzistuoja daugybė, nuolat kintančių  prekybos žmonėmis formų, atsiranda vis naujų būdų ir priemonių, prisidedančių prie žmonių išnaudojimo pačiais įvairiausiais tikslais ir turinčių didžiules psichologines bei materialines pasekmes. Džiugu, kad socialiniai darbuotojai dalinasi informacija bei supažindina mokinius su tykančiais pavojais.