Straipsniai - 2018

PREVENCINĖJE PAMOKOJE: APIE PREKYBĄ ŽMONĖMIS („KAUPA.LT”, 2018-04-22)

Balandžio 19 d. Karaliaus Mindaugo PMC Kosmetikos skyriaus 11 klasės mokinių tikybos pamokoje viešėjo „Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro“ darbuotojos. Šis centras išaugo iš „Caritas“ savanoryčių bei iniciatyvų ir 2017 metais įsikūrė kaip VŠĮ „KOPŽI“ (www.anti-trafficking.lt). Šio centro darbuotojai nuolat tiesia pagalbos ranką asmenims, tapusiems prekybos žmonėmis ir prostitucijos aukomis.

Pamokos metu viešnios mokiniams pasakojo apie prekybos žmonėmis  formas, dalijosi įtraukimo į išnaudojimą būdais, atskleidė nukentejusių lietuvių istorijas bei davė patarimų, kaip nepatekti į tokias situacijas. Aptarti būdai, kaip atsilaikyti viliojantiems pasiūlymams užsidirbti užsienyje, išlikti atspariems ir netapti preke. Anot Centro tikybos mokytojos Agnės Milieškienės, tokios pamokos ypač aktualios jaunimui, kurie dažnai yra patiklūs ir gali susivilioti įvairiais pasiūlymais.

Pasirodo, prekybos žmonėmis problema itin aktuali dabartiniame pasaulyje, nes vis labiau auga migruojančių žmonių skaičius. Nesaugiausia visuomenės grupė – jaunimas, kurie dažnai pakliūva į prekybos žmonėmis pinkles. Egzistuoja daugybė, nuolat kintančių  prekybos žmonėmis formų, atsiranda vis naujų būdų ir priemonių, prisidedančių prie žmonių išnaudojimo pačiais įvairiausiais tikslais ir turinčių didžiules psichologines bei materialines pasekmes. Džiugu, kad socialiniai darbuotojai dalinasi informacija bei supažindina mokinius su tykančiais pavojais.
Dėmesio!
Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.
Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją.
Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.