Straipsniai - 2016

Prevencinė paskaita Šimonių pagrindinėje mokykloje („simonys.kupiskis.lm.lt”, 2016-05-25)

Gegužės 25 d. Šimonių pagrindinėje mokykloje vyko mokyklos socialinės pedagogės organizuota švietėjiško-prevencinio pobūdžio paskaita- diskusija 5-8 klasių klasių mergaitėms  tema „SOS – Prekyba žmonėmis“.

Paskaitą vedė Lietuvos Carito programos „Pagalbos prostitucijos ir prekybos žmonėmis“ Šiaulių skyriaus socialinė darbuotoja Vaidutė Gailiutė. Šios paskaitos tikslas – išmokti  pažinti galimas grėsmes, žinoti, kur kreiptis pagalbos. Socialinė darbuotoja papasakojo apie prekybos žmonėmis pavojus, nepilnamečių nusikalstamumo, lytinio išnaudojimo, galimas tokių veikų pasekmes ir pagalbos būdus.

V. Gailiutė aiškino, kaip nepatekti į prekeivių rankas, kokių atsargumo priemonių reikia imtis prieš  išvykstant į užsienį.  Davė patarimų, ką daryti, jei tapote nusikaltimo aukomis. Paaiškino, kad skelbimų, kuriuose siūlomas darbas, būna patikimų, tačiau yra ir tokių, kuriuose tyčia viskas aprašoma neaiškiai. Kartais pasiūlymą gautą iš gero draugo ar giminaičio, reikia nuodugniai apsvarstyti. V.Gailiutė su mergaitėmis aptarė realių situacijų   pavyzdžių, tokių kaip pažįstamo pasiūlymas padirbėti užsienyje, kuris tampa neatlygintina vergove, išnaudojimu seksualinių paslaugų versle  ar dar blogiau  – priverstine donoryste. Patarė būti ypač atsargiems  bendraujant su internetiniais draugais ir aklai netikėti kas sakoma. Diskusijos metu mokinėms buvo parodytas animacinis socialinės kampanijos  filmukas ,,Dvi mažos mergaitės“, kurio tikslas,- perspėti merginas apie prekybos žmonėmis pavojų, kuris dažnai paslepiamas po gražiais pažadais gauti pelningą darbą užsienyje.

Mokinės buvo supažindintos su CARITO  organizacijos teikiama pagalba asmenims, kurie yra  nukentėję nuo prekybos žmonėmis, pristatė bei aptarė praktikoje dažniausiai pasitaikančias situacijas. Renginio pabaigoje V.Gailiutė visiems palinkėjo būti budriems ir netapti nusikaltimų aukomis.

Po paskaitos-diskusijos mokinės teigė, kad diskusija buvo aktuali,  įdomi, naudinga, reikalinga.

 

Dėmesio!

Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.

Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją. Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Publikuota: 2016-05-25, http://www.simonys.kupiskis.lm.lt/index.php/113-paskaita-stop-prekyba-zmonemis