Straipsniai - 2018

PREVENCINĖ PASKAITA „PREKYBA ŽMONĖMIS“ („BITE.JONISKELIS.LM.LT”, 2018-04-25)

2018 m.balandžio 25 d gimnazijos skaitykloje vyko prevencinė paskaita „Prekyba žmonėmis“, kurią skaitė VšĮ Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro Panevėžio skyriaus socialinė darbuotoja Donata Ribokaitė. Susitikimo metu buvo pristatyta prekybos žmonėmis ir išnaudojimo problema, mokiniams pristatytos realios istorijos, kai žmonės buvo išnaudojami, verčiami dirbti prieš savo valią. Mokiniai susidomėję klausėsi, kaip jie galėtų atpažinti ir išvengti prekeivių žmonėmis bei jų išnaudojimo. Kiekvienam buvo išdalintos informacinės kortelės, kurioje raginama nepasiduoti prekeiviams žmonėmis ir pateikta išsami informacija, kur galima kreiptis, jei reikalinga pagalba.  Dėkojame lektorei už įdomią paskaitą.
Dėmesio!
Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.
Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją.
Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.
Autorius: G. Vasauskienė