Straipsniai - 2016

Prevencinė paskaita Pasvalio Svalios pagrindinėje mokykloje („www.svalia.lt”, 2016-05-03)

2016 m. gegužės 3 dieną Panevėžio skyriaus Caritas socialinė darbuotoja Monika Murnikaitė 9-10 klasių mokinėms skaitė paskaitą apie Lietuvoje vykstančią prekybą žmonėmis. Šią paskaitą padėjo suorganizuoti Pasvalio Vaiko teisių apsaugos tarnybos specialistė Žaneta Ginaitė.  
Paskaitos tikslas – priminti mokinėms, jog prekyba žmonėmis vyksta mūsų šalyje, tad būtina žinoti, kur kreiptis pagalbos patekus į sudėtingą situaciją.
Paskaitos lektorė pateikė išsamią ir naudingą informaciją apie prekybos žmonėmis rūšis, nusikaltėlių naudojamus būdus aukoms privilioti, taip pat pagalbos paieškos būdus ir atsargumo priemones. Lektorė rėmėsi realiais pavyzdžiais iš savo veiklos. Pasvalio Vaiko teisių apsaugos atstovės dalino mokiniams informacines korteles apie prekybą žmonėmis.
Mokinės žiūrėjo animacinį filmą „Dvi mažos mergaitės“, susijusį su šia problema. Baigdama susitikimą Carito atstovė M. Murnikaitė palinkėjo mokinėms nepakliūti į prekiautojų žmonėmis pinkles, o prireikus drąsiai ieškoti pagalbos.

Dėmesio!

Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.

Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją. Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Publikuota: 2016-05-03, http://www.svalia.lt/