Straipsniai - 2016

Prevencinė paskaita Pagramančio pagrindinėje mokykloje („pagramanciopm.w3.lt”, 2016-02-15)

Tauragės skyriaus Caritas socialinė darbuotoja Ona Krenciūtė vedė prevencinę paskaitą 7-10 kl. mokinėms. Pasakodama apie prekybos žmonėmis atvejus, pažymėjo, jog kiekvienas jaunas žmogus galvoja, jog viską apie pavojus jau žino ir kad jam tai negresia.

Pateikė pavyzdžių, kaip jaunos merginos prekybos žmonėmis aukomis dažniausiai tampa patikėję pažįstamų asmenų pažadais apie galimybę greitai užsidirbti daug pinigų, pakeliauti po užsienį. Merginas dažniausiai įtraukia tariami „draugai“, kurie iš pradžių įgyja pasitikėjimą, vaišina kavinėse, perka gražius daiktus, tampa artimi, o vėliau – parduoda.

Diskutuodama su merginomis  socialinė darbuotoja patarė, jog  prieš patikėdamos savo gyvenimą kitiems  daugiau sužinokite apie „geradarį“,  paskaitykite atsiliepimus internete apie jų teikiamas paslaugas . Pasak socialinės darbuotojos,  prekyba žmonėmis vyksta ir čia, Lietuvoje.

Carito socialinė darbuotoja teigė, negalvokite, kad panorėjusios merginos gali mesti šį užsiėmimą – dažniausiai joms grasinama, jos mušamos, parduodamos kaip daiktai kitiems suteneriams.  Prevencinės paskaitos metu vyko diskusija, kur buvo siekiama  atkreipti merginų dėmesį į prekybos žmonėmis pavojus.

 

Dėmesio!

Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.

Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją. Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Publikuota: 2016-02-15, http://pagramanciopm.w3.lt