Straipsniai - 2016

Prevencinė paskaita moksleiviams „Prekyba žmonėmis” („www.jonavavsb.lt”, 2016-03-18)

Jonavos „Neries“, Panoterių P. Vaičiūno ir Šveicarijos pagrindinėse mokyklose mokyklose, vasario mėnesį lankėsi Lietuvos Caritas socialinė darbuotoja Vaida Matusevičiūtė, kuri  8-10 klasių  mokiniams skaitė paskaitą apie prekybą žmonėmis.

Ši problema itin aktuali dabartiniame  pasaulyje – migruojančių  žmonių, ieškančių geresnio gyvenimo svetur. Nesaugiausia visuomenės grupė – jaunimas, o ypač patiklūs paaugliai,  pakliūva į prekybos žmonėmis pinkles.

Egzistuoja daugybė, nuolat kintančių  prekybos žmonėmis formų, atsiranda vis naujų būdų ir priemonių, prisidedančių prie žmonių išnaudojimo pačiais įvairiausiais tikslais ir turinčių didžiules psichologines bei materialines pasekmes.

 

Dėmesio!

Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.

Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją. Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Publikuota: 2016-03-18, http://www.jonavavsb.lt/660-prevencie-paskaita-prekyba-zmonemis