Straipsniai - 2018

PREVENCINĖ PASKAITA-DISKUSIJA („FACEBOOK.COM”, 2018-06-12)

2018 m. birželio 12 d. Utenos rajono savivaldybėje vyko paskaita-diskusija „Prekyba žmonėmis”, kurią vedė Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro (KOPŽI) Panevėžio skyriaus socialinės darbuotojos Monika Murnikaitė ir Donata Ribokaitė. Pasak lektorių, prekyba žmonėmis apima žmonių verbavimą, pervežimą, slėpimą siekiant juos išnaudoti, dažniausiai seksualinio išnaudojimo arba priverstinio darbo tikslais. Ši grėsmė pirmiausia susijusi su tuo, kad dalis vaikų ir jaunimo vasaros atostogų metu nėra pakankamai užimti, jie neturi siektinų tikslų – tokie vaikai yra lengvas prekiautojų žmonėmis grobis. Asmenų siekis lengvai ir greitai užsidirbti pinigų ir/ar sunki finansinė padėtis, taip pat skatina patikėti prekeivių žmonėmis pažadais ir tokiu būdu yra patenkama į prekeivių žmonėmis pinkles.

Mokymų dalyviams buvo priminta kaip atpažinti verbavimą ir kokių atsargumo priemonių imtis, kur kreiptis nutikus nelaimei tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Mokymuose dalyvavo Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Agnė Steponavičienė ir Daiva Maselskienė, Utenos rajono savivaldybės administracijos specialistai, rajono seniūnijų, Utenos socialinių paslaugų centro darbuotojai ir žiniasklaidos atstovai.

Jei esate nukentėję, norite informacijos ar tiesiog pasitarti – Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS pagalbos numeris +370-679-61617 veikia visą parą.
Dėmesio!
Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.
Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją.
Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.