Straipsniai - 2018

PREVENCINĖ PASKAITA „ATSARGIAI – PREKYBA ŽMONĖMIS“ („APRC.LT”, 2018-04-01)

Kovo 26 dieną Alytaus profesinio rengimo centre lankėsi Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimo centro socialinė darbuotoja Dana Grimalauskienė ir vedė prevencinę paskaitą „ Atsargiai – prekyba žmonėmis“.

Šios srities žinovė D. Grimalauskienė supažindino P77, P78, P79, P69, P69*, S32,S35 grupių mokinius su galimomis grėsmėmis. Jauni žmonės nori studijuoti užsienyje, vyksta uždarbiauti į svetimas šalis. Tačiau labai svarbu yra įsitikinti, ar viliojantys pasiūlymai neslepia savyje apgaulės. Nepasitikėti gerai nepažystamais žmonėmis, nesinaudoti fiktyvių tarpininkų paslaugomis, kurios jau ne vieną tautietį nuvedė į vergiją. Informavo kokių būtina imtis atsargumo priemonių, norint netapti prekybos žmonėmis auka, žinoti, kur kreiptis pagalbos. Jaunuoliams pristatytos pagrindinės prekybos žmonėmis formos ‒ prostitucija, darbo išnaudojimas, vertimas daryti nusikaltimus, fiktyvios išnaudojančios santuokos. Papasakojo realių istorijų, išgristų iš pagalbos besikreipiančių prekybos žmonėmis aukų.

Susidūrę su prekybos žmonėmis atvejais, ar įtarę, kad kyla grėsmė, nedelsdami kreipkitės Bendruoju pagalbos telefonu 112. Pagalbą prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms teikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras (KOPŽI). Visą parą veikia centro SOS numeris +370 679 61 617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius. Daugiau informacijos galima rasti interneto svetainėje www.anti-trafficking.lt.
Dėmesio!
Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.
Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją.
Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.
Autorius: Nerijus Bunevičius
Publikuota: 2018m. balandžio 1d., http://www.aprc.lt/node/3763