Straipsniai - 2022

Prekybos vaikais įtariamų vaikų namų „Perlinka“ globotiniai iš Lietuvos išvežti į Ukrainą („www.lrt.lt”, 2022-08-02)

Iš Lietuvos į Ukrainą antradienio vakarą išvežti 39 privačių Ukrainos vaikų namų „Perlinka“ globotiniai. Vilniaus prokuratūra dėl šių namų yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą įtarus, kad juose gali vykti prekyba vaikais.

Grąžinti šių vaikų namų globotinius paprašė Ukraina, LRT sakė Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė Ilma Skuodienė. Ukraina taip pat yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl šių globos namų.

Keturios mergaitės, kurios išvykti atsisakė, liko Lietuvoje. Šios mergaitės pateikė parodymus dėl neteisėtos prekybos vaikais, smurto globos namuose, grasinimų. Viena mergaitė yra pilnametė. Visoms teikiama psichologinė pagalba.

„Mes teigiame, kad jos kol kas nėra pasiruošusios grįžti į Ukrainą. Ir nuotaika, ir jų savijauta tikrai neleidžia to padaryti. Kada jos bus pasiruošusios šiai dienai turbūt sunku pasakyti. Buvo išsakyta jų nuomonė ir mes tą girdėjome, kalbėjome su Ukrainos institucijomis, kad šiuo metu šios merginos tikrai nėra pasiruošusios grįžti“, – aiškina I. Skuodienė.

I. Skuodienė teigia, kad privačių vaikų namų direktorius yra laikinai nušalintas, o 43 „Perlinka“ vaikų globą Ukrainoje perima valstybinė įstaiga.

Nuo liepos pirmosios dienos už „Perlinkos“ vaikus atsakingas Ukrainos socialinės ir psichologinės reabilitacijos centras.

LRT.lt primena, kad kovo pradžioje dėl karo iš Ukrainos į Lietuvą atkelti vaikų globos namai įtariami dėl neteisėtos prekybos vaikais. Dėl to balandį pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Vėliau „dėl vieno galimai įvykdyto nesunkios nusikalstamos veikos epizodo“ pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas.

 

Dėmesio!

Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.

Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją. Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Publikuota: 2022-08-02, https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1750900/prekybos-vaikais-itariamu-vaiku-namu-perlinka-globotiniai-is-lietuvos-isvezti-i-ukraina