Straipsniai - 2016

Prekybai žmonėmis ir kitokiam išnaudojimui – griežtas ne! („www.gargzdai.lt”, 2016-09-05)

Lietuvos Caritas programa „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ jau 16 metų gelbsti moteris, vaikus ir vyrus iš prekeivių žmonėmis, sutenerių pinklių visoje Lietuvoje. Kasmet padedame pakeisti gyvenimą, vėl tapti pilnateisiais bendruomenės nariais apie pusantro šimto aukų, išnaudotų tiek mūsų krašte, tiek įvairiose pasaulio šalyse.
Su liūdesiu turime pripažinti, jog tokia pagalba neužkerta iš esmės kelio mūsų tautiečių išnaudojimui, nusikaltėliai griebiasi vis naujų, išradingų būdų kaip vykdyti savo kriminalius „verslus“. Supratome, jog žūt būt reikia švietėjiškų, nukreiptų į prevenciją pastangų, kurios įspėtų ir informuotų pažeidžiamus asmenis ir jų artimuosius.
Padedant gausiems rėmėjams, mūsų programa sukūrė „Ekspoziciją ant ratų“, telpančią į nedidelį treilerį ir galinčią nukeliauti tiek į didmiesčių aikštes ir gatves, tiek į atokias seniūnijas ir kaimus. Per pusantrų metų apkeliavome daugybę vietų, kviesdami lankytojus susipažinti su prekybos žmonėmis realybe iš arčiau, sužinoti, kokios gali būti jos formos, paskaityti nukentėjusiųjų laiškus, padiskutuoti ir pasirašyti po peticija. Ši ekspozicija savo turiniu yra sukrečianti, tačiau jos poveikis yra milžiniškas – jauni žmonės teigia supratę, jog reikia kritiškai domėtis darbo pasiūlymais, tariamų draugų paslaugomis, saugoti save ir savo artimuosius.
Rugsėjo 6 dieną „Ekspozicija ant ratų“ atkeliauja į Gargždus ir miesto gyventojų lauks 10-12 valandomis, aikštėje prie Kultūros centro.

Dėmesio!

Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.

Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją. Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Publikuota: 2016-09-05, http://www.gargzdai.lt/prekybai-zmonemis-ir-kitokiam-isnaudojimui-grieztas-ne/