Straipsniai - 2016

Prekyba žmonėmis: kodėl tyli nusikaltimų aukos? („www.ziniuradijas.lt”, 2016-04-15)

Lietuvos „Caritas“ projektas „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ inicijuoja diskusiją „Kaip užkirsti kelią, kad prekyba žmonėmis neklestėtų Vilniaus regione“. Projekto vadovė Kristina Mišinienė „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ tikino, jog  labai svarbu svarbu žinoti, kaip atpažinti prekybos žmonėmis požymius, lenkti nusikaltėlius dideliu žingsniu:

„Galime pasidžiaugti kruopščiu teisėsaugininkų darbų, atpažįstant naujas prekybos žmonėmis formas.  Beje, Vilniaus apygardos teismas nagrinėja labai sudėtingą bylą, kurioje asmenys kaltinami prekyba žmonėmis, išnaudojant savo tautiečius prekiaujant narkotikais. Ši byla susijusi su  romų taboru Vilniuje. Žmonės, priklausomi nuo narkotikų, tarsi nesipriešindami patenka į tam tikrą vergiją. Už dozę jie atlieka bet kokius savo šeimininkų-narkotikų prekeivių pageidavimus. Viena tokių istorijų baigėsi gana netikėtai – romų tautybės jauna moteris sutiko duoti parodymus prieš savo tautiečius. Beje, ji buvo pripažinta nukentėjusia nuo prekybos žmonėmis. Neabejotina, kad šalyje yra daug nukentėjusių ar išnaudojamų žmonių, kurie dažnai ne savo valia buvo įtraukti į nusikaltimus. Jie šiandien dar tyli“, – kalbėjo K. Mišinienė.

 

Dėmesio!

Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.

Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją. Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Publikuota: 2016-04-15, http://www.ziniuradijas.lt/naujiena/2016/04/15/prekyba-zmonemis-kodel-tyli-nusikaltimu-aukos/56815