Naujienos

Poveikis seksualinės prievartos aukai - 2021-01-27

Ar gali būti dar baisesnė situacija už tą, kada „gerbėjas” finale išprievartauja moterį, ją smaugdamas ir žiauriai sumušdamas?
Pasirodo – gali.
Šiuo metu vykstančiame ikiteisminiame tyrime auka, žvelgdama kažkur pro mus visus stiklinėmis akimis, keičia parodymus ir pradeda teigti, jog ji tiesiog viską ne taip supratusi, jokios prievartos nebuvo.
Tai viena košmariškiausių mūsų patirčių – kai tu matai sugniuždytą merginą su smaugimo žymėmis ant kaklo, desperatiškai ginančią cinišką, gudrų recidyvistą.
Kai matai ją į apklausas atlydinčius įtariamojo draugelius, nepaleidžiančius jos nė per žingsnį – mes net tame pačiame pastate būdamos šalia jų jaučiamės nesaugios, o tai kaip tada, kai šie veikėjai atsiveda auką iš jos namų?
Ir kai girdi teisėsaugą bejėgiškai samprotaujant – o ką mes galime, ji viską neigia, nežinome, ko griebtis.
Būsiu nuteista dėl melagingų parodymų? Man nesvarbu, darykit, ką norit – nukentėjusios merginos veido išraiška nesikeičia.
Koks tamsus kambarys be langų – tave išprievartauja, priverčia pakeisti parodymus, teisinti patyrusį nusikaltėlį, iki valios su tavimi „prisismaginusį” ir, ko gero, pačiai likti nubaustai!
Sunku patikėti, kad tai vyksta.
Labai viliamės, kad mūsų dienų teisėsauga suras čia išeitį.