Naujienos

Policininkas ir plaštakė - 2021-02-09

Pastarosiomis dienomis šalies portalai išplatino sostinės pareigūnų pranešimą spaudai apie … plaštakes.
Šis rašinėlis gerai atspindi, ką mes pasiekėme persekiodami asmenis prostitucijoje, kokį požiūrį suformavo baudimo, bet ne pagalbos politika.
Sekso pirkėjai pareigūnų lūpomis skundžiasi padidėjusiais įkainiais – pernai juk buvo pigiau! – moterys vadinamos „plaštakėmis”, dedančiomis „pikantiškus skelbimus”, nerūpi joms ir klientų saugumas…
Nors nemažai esame diskutavę su Policijos departamentu dėl šių apgailėtinų „Plaštakių operacijų” niekinės naudos, panašu, kad komisariatuose ir toliau narsiai „kovojama” su prostitucija – apsimetus sekso pirkėjais, užklumpamos parsiduodančios moterys, filmuojamos, fotografuojamos, neužmirštant išrašyti joms baudas.
Ar šio pranešimo autoriai siekia mus įtikinti, jog moterys pačios organizuoja šiuos pelningus „verslus”, automatizuoja klientų paiešką – o juk dar taip neseniai tie patys pareigūnai platino medžiagą apie įnirtingas sutenerių kovas Vilniaus mieste, apie pasidalintas teritorijas, žalojamas moteris?
Palinkėtume operacijų vykdytojams daugiau motyvacijos pilnai taikant ANK 487 str., nesikratyti galimybių bauduoti ir sekso pirkėjus, o mūsų seimūnams – nedelsiant peržiūrėti žmogaus teises pažeidžiantį, beprasmišką asmenų prostitucijoje persekiojimą, viešą tyčiojimąsi iš jų.