Straipsniai - 2016

Policijos komisariate vyko mokymai: „Prekybos žmonėmis problematika Tauragės rajone” („taurage.policija.lt”, 2016-01-19)

Vakar, sausio 18-ąją, Tauragės apskrities vyriausiajame policijos komisariate, Lietuvos Caritas programos „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ darbuotojos pareigūnams rengė mokymus.
Mokymų tema: „Prekybos žmonėmis problematika Tauragės regione: psichosocialinis aukos portretas ir nukentėjusiųjų identifikavimas“.
Koordinatorė J. Stakaitytė pareigūnams pristatė Carito programos veiklą, kalbėjo apie nukentėjusiems teikiamas paslaugas bei aiškino apie prekybos žmonėmis aukų identifikavimo kriterijus. Programos metu buvo kalbėta ir apie psichologinius aspektus.
D. Tamusevičiūtė pristatė psichologinį aukos portretą, pateikė pavyzdžių kaip neigiami vaikystės išgyvenimai, destruktyvūs santykiai šeimoje daro įtaką patekimui į prostitucijos ir prekybos žmonėmis gniaužtus. Taip pat kalbėta apie asmenybės bruožus, iš kurių matyti, jog žmogus buvo seksualiai išnaudotas. Mokymų metu Lietuvos Carito socialinė darbuotoja Tauragės regione O.Krenciūtė pristatė keletą prekybos žmonėmis atvejų.
Šio susitikimo metu pareigūnams buvo parodyta ir vaizdinė medžiaga. Viename iš rodytų filmukų Lietuvos Caritas klientė pasakojo savo istoriją ir išgyvenimus. Pareigūnai ir Caritas diskutavo, kaip reikėtų pakeisti šią situaciją ir ką daryti, kad būtų išvengta prekybos žmonėmis atvejų.
Mokymų pabaigoje dalyviams organizatoriai įteikė pažymėjimus. Lietuvos Caritas ir Tauragės apskr. VPK pareigūnai vienareikšmiškai sutarė – pagalbos aukai procese labai svarbus geranoriškas tarpžinybinis bendradarbiavimas.

Dėmesio!

Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.

Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją. Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Publikuota: 2016-01-19, http://taurage.policija.lt