Straipsniai - 2022

Po Delfi straipsnio apie galimai migrantus seksualiai išnaudojusį psichologą stabdoma jo narystė Lietuvos psichologų sąjungoje („www.delfi.lt”, 2022-05-07)

Lietuvos psichologų sąjunga pranešė stabdanti savo nario, įtariamo seksualine prievarta prieš sulaikytą neteisėtą migrantą, narystę.

Sprendimą sąjunga šeštadienį paskelbė po portalo „Delfi“ straipsnio, jog dėl prievartos lytiškai santykiauti byloje įtariamas psichologu migrantų stovykloje dirbęs vilnietis Tomas Kelpša.

Migrantas, kuris teigė nukentėjęs nuo šio vyro, portalui liudijo, jog T. Kelpša iš jo reikalavo seksualinių santykių mainais į pagalbą ištrūkti iš centro ir gauti leidimą gyventi Lietuvoje.

Psichologas, migranto teigimu, tvirtino galintis parašyti palankų ar nepalankų raportą, kuris nulemtų jo likimą.

„Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai apie galimą Lietuvos psichologų sąjungos nario T. Kelpšos nusikalstamą veiklą bei reaguojant į pradėtą ikiteisminį tyrimą – sąjungos valdybos sprendimu stabdoma jo narystė Lietuvos psichologų sąjungoje“, – šeštadienį išplatintame pranešime teigė Lietuvos psichologų sąjungos pirmininkė Aina Adomaitytė.

„Lietuvos psichologų sąjungos pozicija bet kokio smurto atžvilgiu yra tvirta ir vienareikšmiška – jokios smurto formos nėra ir negali būti toleruojamos. Galimas seksualinis priekabiavimas, išnaudojimas ir prievarta yra labai rimta profesinio nusižengimo forma ir yra nusikaltimas“, – nurodė sąjungos pirmininkė.

Sąjunga žada organizuoti vidinius profesinius seminarus apie profesinės etikos normas.

Psichologų sąjunga kviečia ir prašo žmones, apsilankymų metu patyrusius neetišką psichologų elgesį, apie tai pranešti.

Kovos su prekyba žmonėmis centro vadovė Kristina Mišinienė prieš porą savaičių paskelbė, kad Vilniaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl grupės užsieniečių, apgyvendintų viename iš užsieniečių registracijos centrų, galimo ilgalaikio seksualinio prievartavimo.

Vilniaus apskrities policija patvirtino pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl galimo seksualinio prievartavimo, tačiau informacijos nedetalizavo. Prokuratūra teigė pareiškusi įtarimus vienam asmeniui, nukentėjusiuoju pripažintas kol kas vienas asmuo.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis BNS tuomet sakė, kad įtariamasis į Medininkų centrą dirbti atėjo iš Raudonojo kryžiaus ir dirbo tik dvi savaites, jis buvo atleistas balandį.

Pernai iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai pateko beveik 4,2 tūkst. migrantų. Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.

Į Lietuvą patekę migrantai iš pradžių buvo skubiai apgyvendinti įvairiose Lietuvos vietose, vėliau – perkelti į šiuo metu veikiančius penkis užsieniečių registracijos centrus. Šiuo metu ten vis dar gyvena beveik 3 tūkst. migrantų.

Žiniasklaida skelbė, jog seksualine prievarta Medininkų užsieniečių registracijos centre įtariamas psichologas teismo sprendimu pusmečiui nušalintas nuo pareigų vienoje neįvardijamoje viešojoje įstaigoje, taip pat išstojo iš Liberalų sąjūdžio, kuriam priklausė.

 

Dėmesio!

Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.

Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją. Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Publikuota: 2022-05-07, https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/po-delfi-straipsnio-apie-galimai-migrantus-seksualiai-isnaudojusi-psichologa-stabdoma-jo-naryste-lietuvos-psichologu-sajungoje.d?id=90160163