Straipsniai - 2016

Pasvalio Lėvens pagrindinėje mokykloje Ustukių pagrindiniame ūgdymo skyriuje prevencinė paskaita („ustukiai.wordpress.com”, 2016-04-06)

2016 m. balandžio 6 d. Ustukių pagrindinio ugdymo skyriuje vyko prevencinė paskaita mergaitėms “Prekyba žmonėmis”. Jos tikslas – padėti išlikti nepriklausomoms. Aiškino, mokė, kaip jos galėtų atpažinti ir išvengti prekeivių žmonėmis bei jų išnaudojimo, kur prireikus galėtų ieškoti pagalbos. Paskaitą skaitė Panevėžio skyriaus Caritas socialinė darbuotoja Monika Murnikaitė, jai talkino Pasvalio Vaiko teisių apsaugos tarnybos specialistės Žaneta Ginaitė ir Laura Kavaliauskaitė.

Paskaitos lektorė pateikė išsamią ir naudingą informaciją apie prekybos žmonėmis rūšis, nusikaltėlių naudojamus būdus aukoms privilioti, taip pat pagalbos paieškos būdus ir atsargumo priemones. Lektorė rėmėsi realiais pavyzdžiais iš savo veiklos. Pasvalio Vaiko teisių apsaugos atstovės dalino mokiniams informacines korteles apie prekybą žmonėmis.

Paskaitos pabaigoje buvo demonstruojamas filmas, kuriame prekybos žmonėmis aukos dalinasi savo skaudžia patirtimi.

Baigdama susitikimą Carito atstovė M. Murnikaitė linkėjo mokinėms būti budrioms ir nepakliūti į prekiautojų žmonėmis pinkles.

 

Dėmesio!

Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.

Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją. Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Publikuota: 2016-04-06, https://ustukiai.wordpress.com/2016/04/21/prevencine-paskaita-prekyba-zmonemis/