Straipsniai - 2018

PASKAITA „PREKYBOS ŽMONĖMIS PAVOJAI. KĄ APIE TAI ŽINOME?”(„WWW.SPORTO.PANEVEZYS.LM.LT”, 2018-06-05)

Prekyba žmonėmis apima žmonių verbavimą, pervežimą, slėpimą siekiant juos išnaudoti, dažniausiai seksualinio išnaudojimo arba priverstinio darbo tikslais. Ši grėsmė pirmiausia susijusi su tuo, kad dalis vaikų ir jaunimo vasaros atostogų metu nėra pakankamai užimti jiems trūksta gebėjimų organizuoti prasmingą laisvalaikį, jie neturi siektinų tikslų – tokie vaikai yra lengvas prekiautojų žmonėmis grobis.

Jaunimo siekis lengvai ir greitai užsidirbti pinigų ir/ar sunki finansinė padėtis, taip pat skatina patikėti prekeivių žmonėmis pažadais ir tokiu būdu yra patenkama į prekeivių žmonėmis pinkles.

Siekiant atkreipti jaunuolių dėmesį į galimus pavojus, į Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnaziją buvo pakviesta specialistė iš Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimo centro (KOPŽI), kuri įdomiai ir realiais pavyzdžiais mokiniams suteikė labai vertingos informacijos. Mokiniai sužinojo kaip atpažinti verbavimą ir kokių atsargumo priemonių imtis, kur kreiptis nutikus nelaimei tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.
Dėmesio!
Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.
Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją.
Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.
Autorius: Vaida Jakaitienė, Diana Dubauskienė