Straipsniai - 2014

PASKAITA ,,PREKYBA ŽMONĖMIS“ ("PRC.TAURAGE.LM.LT", 2014-10-15)

2014 m. spalio 15 d. Tauragės profesinio rengimo centre paskaitą ,,Prekyba žmonėmis“  skaitė Lietuvos Carito socialinė darbuotoja Tauragės regione Karina Remeikytė. Prekyba žmonėmis Lietuvoje yra aktuali problema ir ši nusikalstama veikla įgauna vis naujas formas.

Lektorė mokinėms pasakojo, kad šis gana paplitęs nusikaltimas, gali pasireikšti  tokiomis formomis, kaip priverstinė arba fiktyvi santuoka, neteisėta žmogaus organų transplantacija arba pardavimas,  moterų  išvežimas į užsienio valstybes  siekiant seksualiai išnaudoti arba įdarbinti prostitutėmis, prievartinis darbas ir kt.

Lektorė Karina Remeikytė patarė, kaip elgtis išvykstant į užsienį,  jokiu būdu niekam neduoti savo asmens dokumentų, išsiaiškinti koks darbas siūlomas, nesusigundyti nelegaliu darbu ir žadamu pernelyg dideliu atlyginimu, žmogui, neturinčiam aukštos kvalifikacijos. Priminė, kad būtina informuoti artimus draugus, pranešti šeimai apie tai, kad išvykstama dirbti į užsienį, palikti tėvams tikslų adresą, kur planuojama gyventi, informaciją apie būsimą darbdavį.Šios paskaitos tikslas – supažindinti mokines apie galimas grėsmes, kokių būtina imtis atsargumo priemonių, siekiant netapti prekybos žmonėmis auka, tai pat žinoti, kur kreiptis pagalbos, buvo pasiektas.
 

Raimonda Grundulienė, Laura Mėlinavičienė

Publikuota 2014 m. spalio 15 d. http://www.prc.taurage.lm.lt/