Straipsniai - 2018

PASKAITA ,,ATSARGIAI- PREKYBA ŽMONĖMIS” SUDOMINO NE TIK GIMNAZISTUS („ALYTUS.POLICIJA.LRV.LT”, 2018-03-02)

Vasario 26 dieną Birštono gimnazijos 10‒12 klasių gimnazistams skaityta paskaita tema „Atsargiai ‒ prekyba žmonėmis!”. Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Birštono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės iniciatyva į Birštono savivaldybę buvo pakviesta Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro vadovė Kristina Mišinienė. Kompetentinga šios srities žinovė K. Miškinienė supažindino klausytojus apie galimas grėsmes, kokių būtina imtis atsargumo priemonių, norint netapti prekybos žmonėmis auka, žinoti, kur kreiptis pagalbos. Jaunuoliams pristatytos pagrindinės prekybos žmonėmis formos ‒ prostitucija, darbo išnaudojimas, vertimas daryti nusikaltimus, fiktyvios išnaudojančios santuokos. Kovos su prekybos žmonėmis ir išnaudojimo centro vadovė pabrėžė, kad jauni žmonės nori studijuoti užsienyje, vyksta uždarbiauti į svetimas šalis. „Tačiau labai svarbu yra įsitikinti, ar viliojantys pasiūlymai neslepia savyje apgaulės, nesinaudoti fiktyvių tarpininkų paslaugomis, kurios jau ne vieną tautietį nuvedė į vergiją”, – tęsė K. Mišinienė.

Taip pat surengtas susitikimas su Birštono savivaldybės specialistais, Nemajūnų dienos centro, nevyriausybinių organizacijų atstovais, Vaiko teisių apsaugos tarnybų darbuotojais. Džiugu, kad su šių įvairių organizacijų atstovais vyksta glaudus bendradarbiavimas. „Prekyba žmonėmis yra vis dar labai pelningas nusikalstamo pasaulio „verslas”, paliečiantis ir traumuojantis ne tik atskirus individus, bet ir šeimas, bendruomenes. Nukentėjusieji neretai tyli, nesikreipia arba atstumia pagalbą, todėl turime būti labai akylūs, mokintis atpažinti aukas, nesmerkti jų. Šiandien daug kalbame apie tai, jog neprižiūrimi, tarsi niekam nereikalingi paaugliai yra įtraukiami į nusikaltimų darymą, prisiima kaltes už suaugusius išnaudotojus…”, ‒ akcentavo pašnekovai.

Susidūrę su prekybos žmonėmis atvejais, ar įtarę, kad kyla grėsmė, nedelsdami kreipkitės Bendruoju pagalbos telefonu 112. Pagalbą prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms teikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras (KOPŽI). Visą parą veikia centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius. Daugiau informacijos galima rasti interneto svetainėje www.anti-trafficking.lt
Dėmesio!
Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.
Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją.
Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.