Straipsniai - 2016

Pareigūnai dalyvavo Lietuvos Caritas mokymuose („klaipeda.policija.lt”, 2016-03-18)

Kovo 17 d., ketvirtadienį, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos rajono policijos komisariate vyko Lietuvos Caritas organizuoti mokymai tema „Prekybos žmonėmis problematika Klaipėdos regione: psichologinis aukos portretas ir nukentėjusiųjų identifikavimas“.

Mokymuose dalyvavo ne tik Klaipėdos rajono policijos komisariato darbuotojai, bet ir Skuodo rajono, Palangos, Rietavo komisariatų atstovai. Mokymų tikslas – suteikti pareigūnams teorinių žinių apie prekybą žmonėmis ir lavinti praktinius įgūdžius prekybos žmonėmis tyrimo ir prevencijos srityje.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybos vyriausiasis tyrėjas Tomas Žalys aptarė prekybos žmonėmis praeities ir dabarties realijas, pateikdamas konkrečių ikiteisminių tyrimų pavyzdžius, pristatė atliktus tyrimus šioje srityje, supažindino su ankstesnių tyrimų rezultatais. T. Žalys pabrėžė, kad prekyba žmonėmis – latentinis nusikaltimas, į kurį reikia žiūrėti plačiąja prasme. Pranešėjas akcentavo, kad prekybos žmonėmis tyrimuose ir prevencinėse veiklose labai svarbus tampa tarpžinybinis bendravimas. Tiriant šios srities nusikaltimus, Klaipėdos apskr. VPK pareigūnai glaudžiai bendradarbiauja tiek su nevyriausybinėmis organizacijomis, tokiomis kaip Lietuvos Caritas, tiek su užsienio teisėsaugos institucijomis.

Lietuvos Caritas atstovės pristatė vykdomą programą „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“, supažindino su Caritas veikla, programomis ir įgyvendinamais projektais. Lektorės pasidžiaugė jau matomais ilgamečiais darbo rezultatais – nemaža dalis asmenų, nukentėjusių nuo prekiautojų žmonėmis, ir gavusių visokeriopą pagalbą, tiek psichologinę, tiek materialinę, sėkmingai integravosi visuomenėje. Mokymų metu buvo aptarta, kada ir kokie asmenys tampa prekybos žmonėmis aukomis, aptarti potencialių aukų identifikacijos ypatumai, bendri prekybos žmonėmis požymiai. Mokymų dalyviams pristatytas video siužetas „Skausmo kapitonas“, kuriame išgirdome prekybos žmonėmis aukos išgyvenimus, įtariamojo, teisėsaugos institucijų atstovų komentarus.

Mokymų metu pareigūnai ne tik įgijo ir atnaujino žinias, bet ir domėjosi tokių paskaitų organizavimo galimybėmis ugdymo įstaigose.

 

Dėmesio!

Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.

Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją. Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Publikuota: 2016-03-18, http://klaipeda.policija.lt/lt/klaipedos-rajono-policijos-komisariatas/naujienos-ivykiai/pareigunai-dalyvavo-lietuvos-ujyq.html