Straipsniai - 2012

PANEVĖŽYJE SULAIKYTI PREKEIVIAI ŽMONĖMIS (“www.POLICIJA.lt”, 2012-09-04)

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai, bendradarbiaudami su Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus ir Druskininkų rajono policijos komisariato kriminalinės policijos kriminalistais, sulaikė du asmenis dėl vaiko pirkimo ir pardavimo.

Policijos pareigūnai dalyvauja Lietuvos Caritas vykdomame projekte „Pagalba prostitucijos ir prekybos moterimis aukoms”. Panevėžio kriminalistai kartu su Caritas Panevėžio vyskupijos darbuotojomis išsiaiškino, kad 2009 metais buvo parduota Kupiškio rajone gyvenusi nepilnametė prostitucijai į Olandiją, Amsterdamą. Išsiaiškinta, kad tuo pačiu laiku prostitucijai buvo išvežta į užsienį dar viena nepilnametė, gyvenusi Anykščių rajone. Prieš du mėnesius po metus trukusio tyrimo sulaikyti du asmenys, įtariami padarę šiuos nusikaltimus. Tai anksčiau teistas anykštėnas A. J. (Panevėžio apylinkės teismas skyrė kardomąją priemonę – suėmimą 3 mėnesiams) ir neteistas Kupiškio rajono gyventojas N. M.

Rugpjūčio 31 d. Druskininkuose sulaikyti dar trys asmenys, siejami su organizuotu nusikalstamumu: R.V., gim. 1978 m., T. R., gim. 1972 m., ir D.V., gim. 1976 m. Pas juos rasta daugiau nei 100 tūkstančių litų. Manoma, kad jie gauti nusikalstamu būdu. Panevėžio apylinkės teismas įtariamiesiems skyrė kardomąją priemonę – suėmimą 3 mėnesiams. Yra duomenų apie galimus ir kitus šios grupuotės padarytus nusikaltimus. Asmenis, ką nors apie tai žinančius arba nukentėjusius, prašome informuoti tel. Panevėžyje: (8 45) 503 013 / 503 350, anoniminio pasitikėjimo tel. 503 333, kreiptis adresu Panevėžys, Tulpių g. 60, 214 kab.

Visiems įtariamiesiems pareikšti kaltinimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 157 straipsnį „Vaiko pirkimas arba pardavimas” (tas, kas siūlė pirkti ar kitaip įgyti vaiką arba pardavė, pirko ar kitaip perleido arba įgijo vaiką, arba verbavo, gabeno ar laikė nelaisvėje vaiką žinodamas arba siekdamas, kad jis būtų įtrauktas į prostituciją ar būtų pelnomasi iš jo prostitucijos arba jis būtų išnaudojamas pornografijai ar priverstiniam darbui, baudžiamas laisvės atėmimu nuo trejų iki dvylikos metų).

Ikiteisminį tyrimą dėl vaiko pirkimo ir pardavimo kontroliuoja Panevėžio apygardos Organizuoto nusikaltimų ir korupcijos skyriaus prokurorai.

Tai ne pirmas ikiteisminis tyrimas, pradėtas dėl panašių nusikalstamų veikų 2012 metais. Šiais metais Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai sulaikė 9 asmenis, kaltinamus dėl prekybos žmonėmis, už įtraukimą į prostituciją bei pelnymosi iš nepilnamečio asmens prostitucijos.

Panevėžio aps. VPK informacija

Dėmesio!

Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.

Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją. Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.