Straipsniai - 2016

Panevėžio Skaistakalnio pagrindinėje mokykloje prevencinė paskaita dešimtokams („www.skaistakalnis.lt”, 2016-02-23)

Vasario 23 d. 10 klasės mokiniams vyko paskaita „Prekyba žmonėmis, prostitucijos aukos, darbas užsienyje“.

Paskaitą vedė Panevėžio Carito socialinė darbuotoja M.Murnikaitė. Lietuvos Carito programa „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ visoje Lietuvoje ir už jos ribų teikia nemokamą socialinę, psichologinę, teisinę pagalbą nukentėjusiems ir jų šeimos nariams, rengia mokymus, informacines-prevencines akcijas specialistams ir plačiajai visuomenei.

Mokiniams buvo rodomas trumpas filmukas. Jie sužinojo, kokios yra prekybos žmonėmis formos, verbavimo būdai, kur kreiptis pagalbos. Buvo diskutuojama, iš kokių šeimų patenka į vergiją merginos, moterys bei vaikinai, ką reikia žinoti prieš išvykstant dirbti į užsienį, kaip rinktis darbo skelbimus.

Mokiniams buvo padalintos skrajutės apie Lietuvos Carito veiklą, paaiškinta, kur kreiptis pagalbos nukentėjus. Paskaita buvo tikrai naudinga, informatyvi. Tikri faktai ir liūdnos istorijos palietė kiekvieno dešimtoko širdį.

 

Dėmesio!

Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.

Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją. Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Publikuota: 2016-02-23, http://www.skaistakalnis.lt/