Straipsniai - 2017

„NEPIRK VOGTOS PREKĖS – STABDYK PREKYBĄ ŽMONĖMIS SAVO MIESTE” („AKMENE.LT”, 2017-03-08)

Kovo 6 dieną Akmenės rajono savivaldybėje vyko Lietuvos Carito ir Akmenės rajono savivaldybės organizuojamas seminaras „Nepirk vogtos prekės – stabdyk prekybą žmonėmis“.

Seminare dalyvavo Telšių AVPK ir Telšių AVPK Akmenės komisariato policijos pareigūnai, švietimo, ugdymo ir socialinių įstaigų vadovai, specialistai, socialiniai darbuotojai, psichologai, nevyriausybinių organizacijų bei rajono vaikų ir jaunimo organizacijų ir kitų įstaigų atstovai.

Seminare savo patirtimi ir patarimais dalijosi Šiaulių AVPK Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo valdybos 2-ojo skyriaus viršininkas Dovydas Gražulis, kuris papasakojo apie potencialius asmenis, kurie gali tapti prekeivių žmonėmis aukomis, išvardijo, kad dažniausiai tai yra menko išsilavinimo, siekiantys lengvų pinigų ir socialiai pažeidžiami asmenys, rekomendavo socialiniams darbuotojams ir asmenims dirbantiems su vaikais būti budriems ir atkreipti dėmesį į ženklus rodančius, kad jaunuoliais gali mėginti pasinaudoti. Šiaulių AVPK Viešosios tvarkos tarnybos prevencijos poskyrio vyriausioji specialistė Rasa Šliavienė pasakojo apie sėkminga prekybos žmonėmis prevenciją. Akmenės rajono vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Rūta Žiedienė informavo, kad prekybos žmonėmis taikinyje – pažeidžiami paaugliai. Lietuvos Caritas programos „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ teisinės pagalbos skyriaus koordinatorė Marytė Puidokienė pasidalijo patirtimi apie Lietuvos Caritas vykdomą prevencija prieš prekybą žmonėmis.
Dėmesio!
Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.
Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją.
Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.
Autorius: Vyginta Balkauskaitė, Viešosios tvarkos skyriaus vedėja