Straipsniai - 2017

MOKYTOJAI PARAGINTI ATIDŽIAU STEBĖTI MOKINIUS („TAURAGĖS KURJERIS” LAIKRAŠTIS, 2017-11-03)

Spalį Tauragės pagalbos mokytojui ir mokiniui centre Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras surengė mokymus „Prekybos žmonėmis grėsmės ir pagalbos būdai“ miesto mokyklų mokytojams.

Mokytojams pristatyta, kodėl taip svarbu apie prekybos žmonėmis problemą kalbėti su mokyklose dirbančiais specialistais. Juk mokykla – jautriausias intrumentas pamatyti ir atpažinti, kad su auklėtiniais vyksta kažkas negero: vaikai praleidinėja pamokas, yra nepailsėję, nusiminę, neturi būtiniausių priemonių. O gal atvirkščiai – paaugliai netikėtai praturtėja, demonstruoja turintys pinigų, prabangiai rengiasi?

Mokymų metu Kovos su prekyba žmonėmis centro darbuotojos Ž.Morkūnaitė ir Ž.Širvydaitė pristatė prekybos žmonėmis situaciją šalyje ir Tauragėje. Daug dėmesio skirta naujoms išnaudojimo formoms, ypač paplitusioms Tauragės regione, aptarti: jaunuoliai verčiami nusikalsti užsienio šalyse, išnaudojami fiktyvioms santuokoms.

Centro darbuotojos tikisi, kad mokykla supras savo misiją šioje sudėtingoje situacijoje, kai neretu atveju nebėra kam pakovoti už jauną žmogų, galbūt viliojamą blizgučiais, galbūt nereikalingą savo artimiausiai aplinkai. Negalime palikti kovos su prekyba žmonėmis lauko tik pareigūnams ar prokurorams.

Tikimės, kad po šių mokymų mokytojai parsineš įgytas žinias, galbūt net nerimą į miesto mokyklas ir kartu su bendradarbiais atidžiai stebės savo auklėtinius, matys jų nevaikiškas problemas.

Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras kviečia skambinti SOS numeriu 867961617 visą parą. Nebūkime abejingi!