Naujienos

Mokymai „Kada internetas tampa pavojingu?” Kaune - 2020-09-16

Kaune dalyvavome mokymuose „Kada internetas tampa pavojingu? Atpažinkime nepilnamečių verbavimą ir išnaudojimą”, kuriuos šį kartą surengė Kauno m. savivaldybė jos teritorijoje dirbantiems su nepilnamečiais pareigūnams, socialiniams darbuotojams.
Mokymus vedė ekspertas iš Lietuvos Kriminalinės policijos biuro, komisaras S.Chaniutko, kuris dalinasi savo žiniomis nesirinkdamas patogios klausytojų auditorijos, vyksta tiek į tolimiausias šalies mokyklas, tiek į didžiąsias savivaldybes.
Deja, epidemija susodino vaikus prie kompiuterių ilgoms valandoms, tai tikras „rojaus” laikotarpis nepilnamečių medžiotojams.
Jie aukų ieško pornografijai, seksualiniam išnaudojimui, nusikaltimams atlikti.
Įvairios programėlės, internetinių pokalbių kambariai, uždaros vartotojų grupės leidžia išnaudotojams burtis draugėn, saugiai dalintis gautomis nuotraukomis, filmukais, kurti „prieinamų” vaikų duomenų bazes.
Ir dar kartą deja – nuolat sutinkame mokytojus, psichologus, socialinius darbuotojus, kurie sakosi pirmą kartą girdintys tokius dalykus, jiems baisu, nejaugi tai vyksta šalia mūsų?
Tad ačiū Kauno sav. tarpžinybinei kovos su prekyba žmonėmis darbo grupei, tai bene vienintelė realiai dirbanti grupė šalyje, ne tik blizginanti ataskaitas – kas sekantis perims specialistų švietimo estafetę?