Straipsniai - 2017

MOKINIAI SUSITIKO SU LIETUVOS „CARITO“ ATSTOVE („KAUPA.LT”, 2017-02-23)

Vasario 20 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Gyvūnų priežūros ir Tekstilės skyrių vienuoliktokus aplankė Lietuvos „Carito“ programos „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ Kauno skyriaus socialinė darbuotoja Vaida Matusevičiūtė.  

Susitikimo su mokiniais metu V. Matusevičiūtė papasakojo apie prekybą žmonėmis, pristatė jos formas, įvardijo priežastis, kodėl į vergiją patenka žmonės.

Šiuo metu ji dirba su daugiau nei septyniasdešimčia aukų. Jai žinoma kiekvieno iš šių žmonių istorija.

Susitikimo metu mokiniai taip pat žiūrėjo dokumentinį filmą apie nusikaltėlių veiklą, galėjo įvertinti, kaip kalba ir save pristato nusikaltėlis ir kaip jo veika įvertinta „Caritas“ socialinės darbuotojos bei teisėsaugos pareigūnų.

Mokiniai uždavė klausimų, domėjosi savanorystės projekte galimybėmis. Gauta informacija žadėjo pasidalinti su savo broliais, seserimis, draugais.
Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija 
Dėmesio!
Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.
Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją.
Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.