Straipsniai - 2016

Marijampolės jaunimo darbo centro ir Lietuvos Carito specialistai vedė karjeros pamoką Sangrūdos gimnazijoje („www.ldb.lt”, 2016-03-17)

Akcijos „Planuok karjerą atsakingai“ renginiai vyksta net atokiausių seniūnijų mokyklose.
Kovo 17 d. Marijampolės jaunimo darbo centras ir Lietuvos Caritas svečiavosi Sangrūdos gimnazijoje. Marijampolės jaunimo darbo centro vedėja Loreta Barkauskienė susitiko su 10-11 klasių mokiniais, skatinant jaunimą kuo anksčiau pradėti planuoti savo karjerą, orientuojant įgyti darbo rinkoje paklausias profesijas. Pirmoje pamokos dalyje su mokiniais buvo diskutuojama kaip planuoti karjerą atsakingai, kokios profesijos bus ateityje perspektyvios, kokią informaciją galima gauti nagrinėjant  įsidarbinimo galimybių barometrus. Po to Lietuvos Carito Marijampolės apskrities socialinė darbuotoja Kristina Tiškevičienė mokiniams pristatė  prekybos žmonėmis problemą, jos formas ir grėsmes, pateikė pritraukimo prekybos žmonėmis pavyzdžius.  Ji paaiškino apie galimus pavojus ieškant darbo,  įsidarbinant, pasirašant darbo sutartis užsienio šalyse. Ji patarė ką daryti ir kur kreiptis pagalbos ištikus bėdai.
„Svajokite ir kurkite gražią ateitį, tik niekada nepamirškite, kad šalia visada slepiasi ir pavojai, kurie būnant neatsargiems labai gali apkartinti gyvenimą,“- perspėjo mokinius socialinė darbuotoja Kristina.

Dėmesio!

Visą parą veikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius.

Šiuo numeriu skambinti kviečiami ir šeimų nariai, bet kokių tarnybų atstovai, įtariantis apie galimą išnaudojimo, smurto ar apgavystės atveją. Kovos su prekyba žmonėmis centro specialistų komanda – socialinė darbuotoja, psichologė ir teisininkas – pasiruošę padėti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Publikuota: 2016-03-17, http://www.ldb.lt/TDB/Marijampole/Apie/Naujienos/UserDisplayForm.aspx?ID=978